Victorii clare in deplasare pentru Steaua Bucuresti si Rapid, in Liga 4

Sambata, 23 Septembrie 2017, ora 18:56
3776 citiri

CSA Steaua si Academia Rapid au castigat relativ lejer partidele jucate in etapa cu numarul 4 din Liga 4 din Romania, ambele evoluand in deplasare, ambele avand parte de o frumoasa sustinere din partea fanilor.

Rapid a jucat pe stadionul Coresi din Bucuresti in fata Victoriei, castigand cu 3-0 dupa golurile semnate de Pancu si o dubla Badita, in minutele 31, 40 si 76.

Daniel Niculae nu a fost in lot din cauza unei intinderi. La partida au fost si circa 300 de fani fierbinti ai giulestenilor, care au creat o frumoasa atmosfera.

Steaua Bucuresti a castigat si mai clar deplasarea de la AS Termo, scor 4-1. Predescu a semnat o tripla pentru stelisti, in minutele 19, 36 si 60 (ultimul din penalti), iar Curt a punctat in minutul 31.

Pe stadionul Rocar, fanii Stelei au realizat o atmosfera ca pe timpuri in Ghencea, la meci asistand circa 2500-3000 de fani patimasi.

In clasament, dupa 4 etape, sunt 3 echipe cu maxim de puncte, Steaua, Rapid si Tricolorul Bucuresti, stelistii avand intaietate datorita golaverajului mult superior.

Tricolorul a castigat in aceasta runda vineri seara in deplasare la AFC Rapid, pe stadionul Electromagnetica, scor 4-2.

Runda viitoare au loc partidele Steaua - Dinamo si Academia Rapid - Tricolorul, intr-o etapa intermediara de pe 26 septembrie. Pe 29 se joaca AFC Rapid - Academia si Victoria - Steaua.

De remarcat si faptul ca Steaua a primit primul gol din sezon in aceasta deplasare de la Termo, iar Rapid ramane singura echipa fara gol primit.

Nicușor Dar îl provoacă pe Piedone la o dezbatere electorală. Răspunsul ironic al Primarului Capitalei după ce AUR l-a amenințat cu plângerea penală
Primarul general al Capitalei, Nicuşor Dan, a declarat joi, 25 aprilie, că aşteaptă de la contracandidatul său Cristian Popescu Piedone un răspuns în ce priveşte participarea la o dezbatere...
Ciolacu anunță că întrerupe orice comunicare cu Piedone: "Îi urez succes"
Marcel Ciolacu a tăiat orice cale de comunicare cu Cristian Popescu Piedone. Președintele PSD a declarat joi, 25 aprilie, că nu va mai exista niciun dialog și nicio ofertă pentru Piedone....
#victorii clare Steaua Rapid Liga 4, #victorii spectacol Steaua Rapid Liga 4, #victorii deplasari Steaua Rapid Liga 4 , #stiri Steaua