Steaua transfera un atacant de 18 ani

Vineri, 06 Decembrie 2013, ora 12:46
1982 citiri

Alexandru Tarnovan are toate sansele sa fie transferat definitiv de Steaua.

Atacantul e imprumutat in Ghencea de la Viitorul Constanta, iar dupa golul marcat cu Otelul, in Cupa Romaniei, Laurentiu Reghecampf si Mihai Stoica vor incepe negocierile cu Gica Hagi, anunta Prosport.

"Tarnovan este jucatorul Stelei, in acest moment. Cand va expira imprumutul vom discuta, momentan avem probleme mult mai importante decat transferul lui Tarnovan. Este un inceput bun, dar mai are foarte mult de munca, trebuie sa ramanem cu picioarele pe pamant", a spus Reghecampf la conferinta de presa de dupa meci, conform Digi Sport.

Tarnovan a marcat in minutul 84 al intalnirii pe care Steaua a castigat-o cu Otelul Galati, scor 2-0, in sferturile Cupei Romaniei.

Debut perfect pentru pustiul trimis de Hagi la Steaua

A fost primul meci jucat de Tarnovan (18 ani) la echipa mare a "ros-albastrilor".

Conducerile PSD și PNL, discuții cu consilierii municipali pe amendamente la bugetul Capitalei. Se cere o dezbatere în Consiliul General SURSE
Conducerile PNL şi PSD Bucureşti vor avea o întâlnire, marţi, 19 martie, cu consilierii municipali social-democraţi şi liberali pentru a cere convocarea unei şedinţe de Consiliu General...
Diana Șoșoacă spune că a fost filmată la duș: "Dacă nu-mi dau demisia din funcţia de senator vor da filmări intime"
Senatoarea Diana Șoșoacă susține că a primit amenințări și este hărțuită, cu scopul de a-și prezenta demisia. Ea pretinde chiar că e șantajată cu filmări compromițătoare cu ea,...