Ce poveste la turneul ATP de la Acapulco! Un tenismen s-a prăbușit pe teren din cauza crampelor. E uluitor cum s-a terminat meciul VIDEO

Marti, 22 Februarie 2022, ora 14:25
2695 citiri
Stefan Kozlov

Turneul ATP 500 de la Acapulco (Mexic) a consemnat în primul tur o confruntare de un dramatism rar între bulgarul Grigor Dimitrov (locul 33 mondial) și americanul venit din calificări ca lucky loser Stefan Kozlov, locul 130 în lume.

Kozlov s-a impus în trei seturi (7-6, 5-7, 6-3) după un meci în care a suferit cumplit, la propriu, oferind imagini uluitoare pe un teren de tenis.

Astfel, în setul al doilea, la scorul de 4-3 pentru el, Kozlov a acuzat crampe puternice la picior, fiind nevoit să se prăbușească pe teren și să cheme asistența medicală.

În ciuda faptului că a fost în imposibilitatea de a se mișca timp de câteva minute, Kozlov a revenit, a strâns din dinți și a câștigat meciul.

Performanță notabilă în circuitul ATP pentru iubitul Andreei Bălan
Perechea româno-franceză Victor Cornea/Theo Arribage s-a calificat, miercuri, în sferturile de finală ale probei de dublu din cadrul turneului de tenis ATP 250 de la Munchen (Germania), dotat...
Lovitură pentru Rafael Nadal, pe terenul care-i poartă numele, la turneul pe care l-a câștigat de 12 ori VIDEO
Jucătorul spaniol de tenis Rafael Nadal a fost învins miercuri în turul al doilea al turneului ATP 500 de la Barcelona, pe care l-a câștigat de 12 ori. Australianul Alex de Minaur (25 de...