Veste bună pentru româncele prezente la turneul WTA de la Parma! Una dintre favorite a fost eliminată

Joi, 29 Septembrie 2022, ora 08:52
1794 citiri
Sloane Stephens a fost eliminată la Parma FOTO facebook

Jucătoarea americană de tenis Sloane Stephens (50 WTA, a patra favorită) a fost eliminată în optimile de finală ale turneului WTA 250 de la Parma, dotat cu premii totale de 203.204 euro.

Ea s-a înclinat în trei seturi, 7-5, 2-6, 7-5, în faţa muntenegrencei Danka Kovinic (78 WTA).

Stephens, câştigătoarea US Open în 2017, a cedat după două ore şi jumătate de joc, chiar dacă adversara sa a comis nu mai puţin de 12 duble greşeli.

Kovinic va juca în runda următoare cu italianca Jasmine Paolini (79 WTA).

Într-un alt sfert de finală se întâlnesc româncele Ana Bogdan și Irina Begu. Ambele și-au asigurat câte un cec de 5.000 de euro şi 60 de puncte WTA.

Fotbalistul echipei Genoa, George Puşcaş, a înscris un gol în meciul câştigat, joi, pe teren propriu, cu scorul de 2-0, în faţa formaţiei Sudtirol, în etapa a 16-a a ligii secunde...
Cum poate evita FCSB eliminarea din Cupa României. Gigi Becali a trimis rezervele la Botoșani
FCSB joacă azi, în deplasare, cu FC Botoșani, ultimul meci din faza grupelor Cupei României, echipa patronată de Gigi Becali fiind la un pas de eliminare. În clasamentul grupei, după...