Phoenix Buzias, pas mare spre Liga a III-a. Campioana Timisului a castigat meciul tur cu Turceniul

Sambata, 18 Iunie 2022, ora 23:59
88 citiri
TIMIS. Phoenix Buzias este la 90 de minute de o promovare istorica in Liga a III-a, dupa partida tur disputata pe stadionul Tineretului din Lugoj.
Duelul cu CSO Turceni a fost unul echilibrat, insa la pauza timisenii conduceau cu 1-0, dupa reusita semnata de Alexandru Birau.
Repriza secunda s-a desfasurat pe aceleasi coordonate, cu timisenii la conducerea ostilitatilor. Banatenii au reusit insa sa puncteze o singura data, autorul golului fiind Brian Filimon. De asemenea, baietii lui Sorin Tomos ...citește toată știrea