Flavius Stoican va antrena FC Botoșani FOTO facebook

FC Botoşani anunţă, oficial, numirea lui Flavius Stoican în funcţia de antrenor, după ce, anterior în acest sezon, fusese tehnicianul celor de la CS Mioveni.

În vârstă de 46 de ani, acesta le-a mai pregătit în cariera sa de antrenor pe Dinamo II, Chindia Târgovişte, Dinamo Bucureşti, FC Voluntari, Zimbru Chişinău, Pandurii Târgu-Jiu, Poli Iaşi, Petrolul Ploieşti, Viitorul Pandurii Târgu-Jiu şi FCU Craiova.

La FC Botoşani, el îl înlocuieşte pe Mihai Ciobanu, care a asigurat conducerea echipei după plecarea lui Mihai Teja.

FC Botoșani - Dinamo, o nebunie de meci: autogol, gol anulat, penalty ratat, accidentare gravă. Lovitura de grație, în prelungiri
Formaţia Dinamo a fost învinsă, marţi, în deplasare, cu scorul de 2-1, de echipa FC Botoşani, în etapa a şasea din play-out-ul Superligii. Pentru FC Botoşani au marcat Moura (13 -...
Fostă mare gimnastă a României, acuzată de trădare de țară: ”Tu chiar atâta nesimțire poți să ai? Te scarpini în timpul imnului...”
Lavinia Agache (56 de ani), una dintre cele mai mari gimnaste din istoria României, campioană olimpică la J0 1984, și-a amintit de un episod tensionat petrecut în compania antrenorului Bela...