Victorii pentru Foresta Suceava si Somuz Falticeni in runda a doua de campionat

Sursa: Crai Nou
Marti, 22 Septembrie 2020, ora 18:01
14 citiri
Foresta Suceava si-a revenit oarecum dupa esecul surprinzator din prima etapa a Seriei I a Ligii a III-a de fotbal. Daca in prima runda elevii lui Dorin Goian si Daniel Balan au fost invinsi acasa de Stiinta Miroslava, in etapa a II-a ei s-au impus pe terenul gruparii Ceahlaul Piatra Neamt cu scorul de 1-0.

Meciul a fost foarte echilibrat, la pauza tabela de marcaj ramanand nemodificata. Singurul gol al intalnirii a fost marcat de Andrei Cerlinca in minutul 71.