Cum se descurcă Șumudică în Liga Campionilor Asiei

Vineri, 15 Aprilie 2022, ora 08:58
1235 citiri
Sumudica FOTO facebook

Formaţia saudită Al Shabab, antrenată de Marius Şumudică, a remizat, joi seară, în deplasare, scor 1-1 cu echipa Al Quwa, în etapa a treia a grupei B preliminare a Ligii Campionilor Asiei.

Pentru Al Shabab a marcat Monassar, în minutul 90+6, iar pentru Al Quwa a înscris Miller, în minutul 68.

În clasament, Al Shabab are 7 puncte şi este pe primul loc, iar Al Quwa este pe locul 2, cu 4 puncte.

În etapa următoare, Al Shabab va juca tot cu Al Quwa, la 18 aprilie, dar pe teren propriu.

Din grupă mai fac parte echipele Mumbai City FC şi Al-Jazira.

Atacantul român e dorit de germani și turci! "Cei de la Beșiktaș sunt înnebuniți, nemții au făcut ofertă"
Marisu Șumudică, fostul antrenor al lui Gaziantep, a vorbit de interesul pe care mai multe cluburi cunoscute pe plan european îl au pentru un atacant de valoare din România. Șumudică a...