S-a terminat sezonul pentru Dinamo. Echipa care va juca în Superliga după ”barajul” cu Csikszereda

Luni, 27 Mai 2024, ora 22:04
3690 citiri
Dinamo a rămas în Superliga

Formaţia Dinamo şi-a asigurat rămânerea în Superliga, după ce a remizat, luni, în deplasare, scor 0-0, cu AFK Csikszereda Miercurea Ciuc, în returul barajului de menţinere/promovare. În tur, Dinamo s-a impus, scor 2-0.

Pe teren propriu, ciucanii au început bine şi Jebari a trimis în plasă, în minutul 13, dar arbitrul Horaţiu Feşnic a anulat golul pentru o poziţie de ofsaid la Makrai. Dinamo a replicat târziu, şutul lui Pavicic trecând pe lângă poartă în minutul 45+1. Gazdele l-au imitat pe dinamovist în minutul 45+3, când Babati a fost mai rapid decât Golubovic, dar a trimis pe lângă bară.

CSIKSZEREDA: Gyenge - J. Nagy, D. Kelemen, Csuros, Apro – Veres (B. Pinter 43), Szondi (Gheralia 79) - Gal-Andrezly, Jebari (F. Anderson 29), Babati – Makrai (Jelena 78). ANTRENOR Robert Ilyes

DINAMO: Golubovic – Gabriel Moura, Patriche, Homawoo, Amzăr (Grigore 83) – G. Milanov (Costin 75), Gnahore, Pavicic (Iglesis 46) – A. Bani, Hakim Abdallah (Borduşanu 88), Politic (De Almeida 88). ANTRENOR Željko Kopić

Cartonaşe galbene: Kelemen 6, Babati 82 / Pavicic 29, Bani 66

Arbitri: Horaţiu Feşnic – George Neacşu, Alexandru Filip – Sorin Vădana

Arbitri AVAR: Florin Andrei – Claudiu Marcu

Observator: Ioan Onicaş

În tur, Dinamo s-a impus, scor 2-0.

Dinamo a transferat un internațional african, care a jucat în Bundesliga
FC Dinamo a anunţat, luni, că a obţinut serviciile internaţionalului togolez Kennedy Kofi Boateng. Boateng a semnat un contract valabil până în 2026. Născut la 29 noiembrie 1996 (27...
Antrenor de lux pentru Dinamo, fost câștigător al Ligii Campionilor
Spaniolul David Davis a fost numit în funcţia de antrenor al echipei masculine de handbal CS Dinamo Bucureşti, a anunţat, sâmbătă, campioana României pa pagina sa de Facebook....
0
  1. Fake news viral: galeria românilor scandează „Putin!" la meciul cu Ucraina, 3-0 pentru „tricolori". Presa din Marea Britanie a picat în plasă VIDEO
  2. Gigi Becali, încântat de jocul României și de suporteri: "M-a impresionat și pe mine"
  3. Articolul de la care a plecat furia îndreptățită a lui Nicu Stanciu, căpitanul naționalei: "Nicușor du-te spre est, nu te urca în avionul de Germania, ai mințit fotbalul!"
  4. Kylian Mbappe a suferit o fractură în primul meci de la Euro 2024: ”Se pare că nu e deloc bine”
  5. Căpitanul naționalei a răbufnit după victoria cu Ucraina: "Ne-ați jignit, ce i-ați făcut lui George într-un an și jumătate? Eu accept că sunt cel mai slab"
  6. Ucrainenii plâng după eșecul de la Euro 2024: ”O rușine până la lacrimi. Părea că românii sunt cei care luptă cu agresorul”
  7. Ce-au remarcat ungurii după victoria zdrobitoare a României la Euro 2024
  8. Străinii sunt impresionați de imaginea lui Andrei Rațiu, după România - Ucraina: ”Abia vorbește limba română”
  9. Artificii pentru România. Cum au fost primiți tricolorii la hotel după victoria cu Ucraina VIDEO
  10. Istorie în NBA. Echipa care a câştigat al 18-lea titlu: ”Trebuie să iei taurul de coarne”