Rezultat greu de anticipat în meciul Petrolul - FC Voluntari din Superliga

Sambata, 06 Aprilie 2024, ora 19:45
2245 citiri
FC Voluntari a câștigat cu Petrolul FOTO Facebook

Echipa ilfoveană FC Voluntari a învins sâmbătă, în deplasare, scor 4-0, formaţia Petrolul Ploieşti, într-un meci din etapa a treia a play-out-ului.

FC Voluntari s-a impus fără probleme la Ploieşti, unde a condus cu 3-0 la pauză. Vadim Raţă a deschis scorul în minutul 20, din centrarea lui Nemec. Patru minute mai târziu Igor Armaş a înscris şi el, iar în minutul 45+4 Adam Nemec a dus scorul la 3-0 pentru oaspeţi. Merloi a marcat şi el în minutul 59, din pasa lui Boboc şi ilfovenii s-au impus cu 4-0 în deplasare.

Petrolul este pe locul 5 în clasamentul play-out-ului, cu 22 de puncte, în timp ce FC Voluntari, cu 20 de puncte, se află pe locul 6.

PETROLUL: Zima – Dumitriu (Işfan 46), Papp, Huja (Meijers 46), V. Ţicu - Hanca, Diomande (Jyry 69) – Al. Musi (M. Bratu), Jair, Grozav – Irobiso (A. Berisha 46). ANTRENOR: Florin Stângă

FC VOLUNTARI: Vâlceanu - Ricardinho, Matricardi, Armaş - Boboc, Raţa, Crepulja, Aliji (R. Popescu 90) – Dumiter (Merloi 45), Nemec (Carnat 75), D. Andrei. ANTRENOR: Florin Pîrvu

Cartonaşe galbene: V. Ţicu 44, Diomande 60 / Dumiter 44

Arbitri: Viorel Nicuşor Flueran - Alexandru Vodă, Alexandru Filip - Alina Ionela Peşu

Arbitru VAR: Sebastian Colţescu - Raul Constantin Ghiciulescu

Observator: Marian Salomir

Quarterly Report - Editia 4

Primul fotbalist din Superliga României care e sigur că va juca la Euro 2024
Selecţionerul Georgiei, francezul Willy Sagnol, a anunţat miercuri lotul naţionalei Georgiei pentru turneul final al Euro 2024. În lot se află şi jucătorul Craiovei, Anzor Mekvabishvili....
„Linia roșie” din campania electorală. Cele mai mari greșeli pe care le pot face politicienii: „Să reclame presa”
Preşedintele PSD, premierul Marcel Ciolacu, susține că la nivelul coaliţiei de guvernare şi al conducerii acesteia a fost menţinută o "linie roşie" ce nu a fost depăşită în campania...