Tamaș și Grozav au marcat din nou pentru Petrolul! "Lupii" sunt neînvinși în amicale

Vineri, 01 Iulie 2022, ora 10:12
1422 citiri
Gabi Tamaș joacă din acest sezon la Petrolul FOTO facebook

Patru victorii din tot atâtea meciuri disputate! Acesta a fost bilanțul la finalul cantonamentului de la Kartepe, după ce, Petrolul a câștigat și jocul cu Darica Genclerbirligi, scor 5-0

Au marcat: Tamaș ’15, Măzărache ’18, Gheorghe ’36, Grozav ’47 și Seto ’73

La final de stagiu pe pământ turcesc, “lupii” au întâlni o echipa de eșalon patru din țara care le-a fost gazdă vreme de zece zile.

A fost, astfel, cel de-al patrulea succes în tot atâtea jocuri disputate în acest cantonament, după 2-1 cu Dinamo-Auto Tiraspol, 8-0 cu Beykoz și 2-1 cu Al-Makriyha.

Astăzi, petroliștii vor reveni în țară, urmând că, până la startul campionatului, să se pregătească la Ploiesti și să mai susțină două teste, ambele pe parcursul săptămânii viitoare, cu Farul Constanta (miercuri) și Chindia Târgoviște (sâmbătă).

FC Petrolul – Darica Genclerbirligi 5-0 (3-0)

Marcatori: Gabriel Tamaș (15), Simon Măzărache (18), Dragoș Gheorghe (36), Gheorghe Grozav (47), Takayuki Seto (73).

Petrolul (repriza I): Moroz (30 Al. Radu) – Olaru (cpt), Tamaș, Horj – Pashov, Cebotaru, Jair, Velisar – Cioiu, Măzărache, Dr. Gheorghe.

Petrolul (repriza II): Al Radu (60 Avram) – Borța, Meijers, Huja, Țicu (cpt) – Dumitriu, Seto – Tolea, Tucaliuc, Grozav – Ivanovski.

Petrolul - UTA, meci important în cursa pentru salvarea de la retrogradare
Echipa Petrolul Ploieşti a încheiat la egalitate, luni, pe teren propriu, scor 1-1, cu gruparea UTA Arad, în ultimul meci al etapei a cincea din play-out-ul Superligii. La Ploieşti, gazdele...
Ultimul mesaj al lui Piedone despre posibila retragere din cursa pentru Capitală: ”Îi las pe contracandidaţi să facă campanie când cerurile sunt deschise”
Cristian Popescu Piedone a anunțat joi, 25 aprilie, că rămâne în cursa pentru Primăria Bucureștiului, în ciuda tuturor zvonurilor. "Haideţi să închidem odată... Retragere, mesaje,...