Rezultatele 1 - 30 din 619 (0.768 secunde)
Schimba cuvintele cautate
Filtreaza dupa data
Data inceput
Data sfarsit

Filtreaza dupa publicatie

Doar CHINDIA! FCM si Urban au inceput cu stangul!

Sambata, 31 August 2013, ora 00:08

Doar CHINDIA! FCM si Urban au inceput cu stangul!In aceasta seara s-au disputat jocurile contand pentru prima etapa a Ligii a III-a, iar in seria a VI-a, acolo unde sunt si cele trei echipe dambovitene, a fsot ferita de surprize.

Chindia a inceput prost meciul cu Civitas Fagaras, brasovenii conducand cu 2-0 dupa prima jumatate a reprizei! Anton si Buca au punctat pentru Chindia pana la pauza, iar Honciu si Cherchez si-au trecut numele pe lista marcatorilor in repriza secunda, aducand

Sport / stiri Sport126 vizite[ INFO TARGOVISTE ]

Liga a III-a: Chindia, FCM Targoviste si Urban Titu in aceeasi serie

Joi, 15 August 2013, ora 00:57

Liga a III-a: Chindia, FCM Targoviste si Urban Titu in aceeasi serieDupa instalarea lui Porumbacu ca presedinte al Chindiei, asociatii au decis ca este mai putin costisitor daca echipa ar avolua in Liga a III-a, astfel ca astazi, in urma sedintei Comitetului Executiv al FRF, Chindia

Targoviste a fost repartizata in seria a VI-a a Ligii a III-a, alaturi de alte doua echipe dambovitene, FCM Targoviste si Urban Titu! In prima runda, Chindia si Urban vor juca acasa cu Civitas Fagaras, respectiv SCM Pitesti, in timp ce FCM va evolua, in deplasare, la Avantul

Sport / stiri Sport140 vizite[ INFO TARGOVISTE ]

Incendiu puternic la Gaesti!

Luni, 12 August 2013, ora 15:12

Incendiu puternic la Gaesti!Un incendiu puternic a izbucnit, luni, la hala unei societati de dezmembrare a frigiderelor din orasul Gaesti, pompierii intervenind cu sapte autospeciale pentru stingerea flacarilor.

reprezentantilor Inspectoratului pentru Situatii de Urgenta (ISU) Dambovita, incendiul a izbucnit intr-o hala acoperita cu placi de azbociment, fara ca vreo persoana sa fie ranita sau intoxicata cu fum, potrivit Mediafax.
"Este un incendiu care se manifesta la o hala acoperita, construita din zidarie si

Actualitate / stiri Actualitate132 vizite[ INFO TARGOVISTE ]

FCM a invins Bradul Moroieni, 2-0 intr-un amical!

Miercuri, 07 August 2013, ora 00:04

FCM a invins Bradul Moroieni, 2-0 intr-un amical!In urma cu cateva momente s-a incheiat partida amicala disputata de divizionara C, FCM Targoviste in compania Bradului Moroieni, targovistenii impunandu-se cu 2-0 prin golurile marcate de Giurgea si Negotei II.

"A fost un test util pentru noi, asa cum au fost si cele de pana acum si asteptam prima partida din campionat" a

Sport / stiri Sport152 vizite[ INFO TARGOVISTE ]

Dambovita sub COD PORTOCALIU de ninsoare viscolita!

Luni, 25 Martie 2013, ora 11:20

Dambovita sub COD PORTOCALIU de ninsoare viscolita!Administratia Nationala de Meteorologie a emis doua coduri galbene si un cod portocaliu de ninsori viscolite valabile in mai multe judete din tara, inclusiv judetul Dambovita!

In intervalul 26 martie, ora 4.00 - 26 martie, ora 14.00 va fi COD PORTOCALIU in

Actualitate / stiri Actualitate131 vizite[ INFO TARGOVISTE ]

CONTESTI: A ars de vie in propria masina!

Marti, 19 Martie 2013, ora 10:09

CONTESTI: A ars de vie in propria masina!O tanara soferita, in varsta de 20 de ani, a pierit in flacari, dupa ce autoturismul in care se afla, s-a izbit violent de o autoutilitara.

Masina i-a luat foc la scurt timp dupa impact, iar fata nu a mai putut sa se salveze.

Oamenii legii spun ca ea a fost de vina.
Accidentul a avut loc pe Drumul National 71, Targoviste - Bucuresti, in comuna damboviteana Contesti.

Soferita, care conducea un Opel Corsa, a intrat pe contrasens si s-a izbit violent de o autoutilitara. "Se pare ca

Actualitate / stiri Actualitate255 vizite[ INFO TARGOVISTE ]

O tanara de 14 ani, din Sateni, aproape de a fi violata!

Sambata, 02 Martie 2013, ora 00:34

O tanara de 14 ani, din Sateni, aproape de a fi violata!O tanara de 14 ani a ajuns la Spitalul Judetean din Targoviste dupa ce patru colegi ar fi incercat sa o violeze. Incidentul a avut loc in localitatea damboviteana Sateni dupa ce fata chiulise de la cursuri pentru a se plimba.

Ea a fost gasita de un vecin in stare de soc, intr-un sant, in apropiere de calea ferata, informeaza Realitatea TV.
Tanara a plecat sa se plimbe cu o colega. Dupa ce au fost in oras la Targoviste, la intoarcere, in statia de autobuz din sat, fata a fost acostata de

Actualitate / stiri Actualitate202 vizite[ INFO TARGOVISTE ]

O multime de jucatori aflati in probe la FCM!

Luni, 11 Februarie 2013, ora 13:12

O multime de jucatori aflati in probe la FCM!FCM Targoviste si-a reluat antrenamentele abia saptamana trecuta, Gigel Manea nemaiavandu-i la dispozitie pe Negotei, Barboiu si Penescu. In schimb capitolul noutati poate prinde contur, dupa legitimarea lui Coman

(Urban Titu), la FCM se afla in probe mai multi jucatori. Acestia sunt: Blas (PAS Pucioasa), Codroiu (Atletic

Sport / stiri Sport149 vizite[ INFO TARGOVISTE ]

Perchezitii la hotii de combustibil!

Luni, 11 Februarie 2013, ora 12:58

Perchezitii la hotii de combustibil!Politisti si procurorii DNA cauta peste 30 de persoane, membre ale unui grup infractional specializat in furtul de combustibil. Prejudiciul estimat se ridica la 100 de mii de lei. Anchetatorii au descins, azi dimineata, in mai multe locuinte din judetele Arges

Actualitate / stiri Actualitate169 vizite[ INFO TARGOVISTE ]

Titu a revenit din cantonament si s-a oprit la Gaesti pentru un amical!

Luni, 11 Februarie 2013, ora 10:08

Titu a revenit din cantonament si s-a oprit la Gaesti pentru un amical!Urban Titu s-a intors de la Caciulata, acolo unde a sustinut un cantonament centralizat, in drumul spre casa oprindu-se la Gaesti pentru un meci test cu echipa locala. Fotbalistii lui Nicu Croitoru s-au impus cu 1-0,

gratie reusitei lui Sandulescu, in prima repriza. In cantonamentul de la Caciulata, Urban a mai sustinut un joc de pregatire in compania divizionarei D din Dolj, CSO Filiasi, damboviteni castigand cu 2-0, dupa golurile marcater de Ciocotoiu si

Sport / stiri Sport158 vizite[ INFO TARGOVISTE ]

Urban Titu, pleaca, duminica, in cantonament la Caciulata. Vezi cine a ramas in lot!

Vineri, 01 Februarie 2013, ora 14:26

Urban Titu, pleaca, duminica, in cantonament la Caciulata. Vezi cine a ramas in lot!Urban Titu va pleca duminica dimineata catre Caciulata, acolo unde se va caza pentru sapte zile. Nicu Croitoru ii va avea la dispozitie si pe ultimii veniti, Tudose si Mitrea (Utchim Gaesti), Serban (Vointa Persinari),

Sport / stiri Sport136 vizite[ INFO TARGOVISTE ]

SOCANT! Trei surori premiante in stare grava din ignoranta mamei!

Joi, 31 Ianuarie 2013, ora 00:01

SOCANT! Trei surori premiante in stare grava din ignoranta mamei!Trei fete din Dambovita, care sufera de TBC, au ajuns tarziu la spital pentru ca mama lor, bolnava si ea, a negat tot timpul ca fiicele sale s-ar simti rau. Desi au stat in frig si, de multe ori, nemancate, fetele sunt eleve model.

Fetele din localitatea damboviteana Poiana, au 7, 14 si respectiv 16 ani. Si ele si mama lor au ajuns la spital din cauza TBC-ului. Boala le-a fost transmisa de tatal lor, care a murit in luna iulie 2012, din cauza acestei afectiuni. De atunci, au trait din mila

Actualitate / stiri Actualitate188 vizite[ INFO TARGOVISTE ]

Tutuianu l-a penalizat pe Tatulescu cu 20% din salariu

Miercuri, 30 Ianuarie 2013, ora 10:06

Tutuianu l-a penalizat pe Tatulescu cu 20% din salariuFunctionarii din Dambovita au primit un raspuns clar din partea presedintelui Consiliului Judetean Dambovita, Adrian Tutuianu: cine nu munceste, pleaca! Primul vizat a fost directorul Camerei Agricole Dambovita,

Iulian Tatulescu, sanctionat cu 20% din salariu, pe trei luni, pentru ca a lipsit de la serviciu.In decizia de santionare trimisa de aparatul de specialitate din Consiliul Judetean, se arata ca Iulian Tatulescu "nu a respectat in mod repetat programul de lucru", motiv pentru care s-a

Actualitate / stiri Actualitate252 vizite[ INFO TARGOVISTE ]

Catalin Serban se pregateste cu Urban Titu

Vineri, 25 Ianuarie 2013, ora 14:37

Catalin Serban se pregateste cu Urban TituUnul dintre cei mai buni atacanti din Liga a IV-a damboviteana, Catalin Serban de la Vointa Persinari se pregateste in aceste zile cu formatia de liga a III-a Urban Titu. De altfel, targovisteanul a fost folosit in ultimele doua amicale

ale formatiei lui Nicu Croitoru, Urban castigand cu 4-2 in

Sport / stiri Sport164 vizite[ INFO TARGOVISTE ]

Urban il pierde si pe Roman? Ar putea ramane la Mioveni!

Luni, 21 Ianuarie 2013, ora 13:09

Urban il pierde si pe Roman? Ar putea ramane la Mioveni!Flavius Stoican, fostul antrenor al Chindiei Targoviste a ajuns pe banca tehnica a celor de la CS Mioveni, iar in ultimul amical, contra echipei a doua l-a folosit si pe atacantul Roman, jucatorul celor de la Urban Titu.

De altfel, atacantul a si marcat un gol si l-a

Sport / stiri Sport142 vizite[ INFO TARGOVISTE ]

Politistii s-au drogat fara sa vrea! Mama unui traficant a aruncat cannabisul in soba!

Vineri, 18 Ianuarie 2013, ora 00:57

Politistii s-au drogat fara sa vrea! Mama unui traficant a aruncat cannabisul in soba!Perchezitiile din aceasta dimineata s-au lasat nu doar cu recuperarea unei parti din prejudiciul creat, ci si cu o captura de droguri.

Vorbim de 500 de grame de cannabis, decoperite la un traficant din Doicesti.

Un moment comic s-a consumat in comentul in care oamenii legii si-au facut aparitia la respectiva locuinta.De frica sa nu ii gaseasca "marfa", mama tanarului de 26 de ani a aruncat intreaga cantitate de cannabis in soba. La scurt timp insa, oamenii legii au intrat in camera

Actualitate / stiri Actualitate230 vizite[ INFO TARGOVISTE ]

LALA BAND vine la Targoviste!

Marti, 08 Ianuarie 2013, ora 16:02

LALA BAND vine la Targoviste!Dupa ce au cucerit publicul romanesc cu serialul Pariu cu Viata, eroii filmului vin sa concerteze la Targoviste, in chiar prima zi a lunii februarie! Spectacolul face parte din turneul Lala Tour, iar Sala mare de la Casa de

Cultura a Sindicatelor din Targoviste

Life Show / cultura256 vizite[ INFO TARGOVISTE ]

Profesoara de franceza acuzata de proxenetism a scapat de puscarie!

Miercuri, 26 Decembrie 2012, ora 11:52

Profesoara de franceza acuzata de proxenetism a scapat de puscarie!Profesoara de franceza, Maria-Cristina Pirvu (25 de ani), acuzata de proxenetism, a scapat de puscarie dupa ce a colaborat cu procurorii. Ea a fost condamnata, de Tribunalul Dambovita, la doi ani si jumatate cu suspendare intr-un dosar de prostitutie, in care erau implicate mai multe eleve de liceu.

Profesoara a recunoscut la DIICOT ca ducea minore unor clienti de lux dispusi sa plateasca pentru o partida de sex.

Ancheta procurorilor DIICOT a explodat in primavara acestui an. Membrii

Actualitate / stiri Actualitate357 vizite[ INFO TARGOVISTE ]

Grav accident la Moreni, in seara de Craciun! Un mort si patru raniti!

Miercuri, 26 Decembrie 2012, ora 11:45

Grav accident la Moreni, in seara de Craciun! Un mort si patru raniti!O persoana a murit, iar alte patru au fost transportate la spital, marti seara, dupa ce masina in care se aflau s-a rasturnat intr-o rapa adanca de patru metri, in apropiere de Moreni, judetul Dambovita.

Potrivit reprezentantilor Inspectoratului de Politie Judetean Dambovita, accidentul a avut loc pe DJ 720, din cauza vitezei excesive.
"In autoturismul Golf cu numere de inmatriculare de Prahova erau cinci persoane din comuna prahoveana Ditesti, trei baieti si doua fete. La volan era un

Actualitate / stiri Actualitate417 vizite[ INFO TARGOVISTE ]

Panica la Padina! Ursii se plimba pe langa cabane!

Miercuri, 26 Decembrie 2012, ora 00:58

Panica la Padina! Ursii se plimba pe langa cabane!Angajatii Parcului Natural Bucegi si cativa vanatori de la Fondul Dunarea sunt pe urmele a doi ursi care au creat probleme in ultimele zile in Muntii Bucegi. Unul dintre animale a fost aproape sa atace un salvamontist in plina zi, iar la campingul Zanoaga a distrus opt cabanute, devastand usi, mobilier si saltele.Ingrijorarea autoritatilor este cu atat mai mare cu cat in zona se afla multi turisit veniti sa petreaca sarbatorile de Craciun si Anul Nou.

Cusca cu momeala

Animalul este de

Actualitate / stiri Actualitate176 vizite[ INFO TARGOVISTE ]

Trenurile pe ruta Fieni - Targoviste - Bucuresti au fost anulate!

Vineri, 14 Decembrie 2012, ora 15:51

Trenurile pe ruta Fieni - Targoviste - Bucuresti au fost anulate!Potrivit Companiei Nationale de Cai Ferate CFR SA, traficul feroviar se desfasoara in conditii de iarna, din cauza temperaturilor foarte scazute inregistrate la nivel national. Astfel, unele trenuri care circula in jumatatea de sud a tarii ajung la destinatie cu

Actualitate / stiri Actualitate226 vizite[ INFO TARGOVISTE ]

REZULTATELE FINALE, pe colegii, ale ALEGERILOR PARLAMENTARE in judetul DAMBOVITA!

Marti, 11 Decembrie 2012, ora 00:47

REZULTATELE FINALE, pe colegii, ale ALEGERILOR PARLAMENTARE in judetul DAMBOVITA!Biroul Electoral Judetean Dambovita a dat publicitatii rezultatele finale ale alegerilor parlamentare din 9 decembrie. La nivel judetean scorurile pentru Camera Deputatilor si Senat arata astfel:

Camera Deputatilor : USL - 61,2%, ARD - 19,77%, PPDD - 15,9%
Senat: USL - 63,07%, ARD - 18,79%, PPDD - 17,25%

www.infotgv.ro va prezinta si rezultatele obtinute de fiecare candidat pe colegiul sau, cu mentiunea ca toate colegiile au fost castigate de reprezentantii USL:

CAMERA

Actualitate / Rezultate Alegeri Parlamentare 2012 Dambovita374 vizite[ INFO TARGOVISTE ]

COD GALBEN de ninsori! Apoi vine GERUL!

Marti, 11 Decembrie 2012, ora 00:37

COD GALBEN de ninsori! Apoi vine GERUL!Administratia Nationala de Meteorologie (ANM) va emite o noua atentionare cod galben de ninsori si viscol, incepand cu marti ora 12.00 si pana miercuri ora 12.00, cantitati mari de zapada fiind asteptate pana

miercuri la ora 20.00, a anuntat, la Guvern, directorul ANM, Ion Sandu.
Vant puternic si viscol vor fi inregistrate

Actualitate / stiri Actualitate133 vizite[ INFO TARGOVISTE ]

24 de scoli, din nordul judetului, sunt inchise!

Luni, 10 Decembrie 2012, ora 12:55

24 de scoli, din nordul judetului, sunt inchise!Ninsorile cazute in ultimele zile au "reusit" sa inchida nu mai putin de 24 de unitati de invatamant din nordul judetului Dambovita! Astfel, in comunele Bezdead, Barbuletu,

Actualitate / stiri Actualitate300 vizite[ INFO TARGOVISTE ]

USL-ul a luat TOT! Vezi rezultatele alegerilor parlamentare!

Luni, 10 Decembrie 2012, ora 10:57

USL-ul a luat TOT! Vezi rezultatele alegerilor parlamentare!Candidatii USL au castigat toate colegiile din judetul Dambovita, stabilind un nou record.

Toti catigatorii au obtinut un procentaj de peste 50%, iar sansa candidatilor ARD si PPDD ramane redistribuirea, unde fiecare partid ar putea primi cate un post de parlamentar pentru cei cu rezultatele cele mai bune din judet.

Rezultatele partiale ale alegerilor parlamentare din 9 decembrie:

Camera Deputatilor
Colegiul Fieni, la centralizare a 42 din 51 de sectii -

Actualitate / Rezultate Alegeri Parlamentare 2012 Dambovita296 vizite[ INFO TARGOVISTE ]

ACCINDENT grav in fata Universitatii Valahia! I

Marti, 04 Decembrie 2012, ora 00:34

ACCINDENT grav in fata Universitatii Valahia! IIn aceasta seara, un cuplu a fost grav ranit dupa ce a incercat sa traverseze strada printr-un loc nepermis. Accidentul s-a petrecut in jurul orei 17.30 in fata Universitatii Valahia din micro 6, iar fata a fost transportata in stare grava la Spitalul

Actualitate / stiri Actualitate245 vizite[ INFO TARGOVISTE ]

La ora 19.00 se deschide patinoarul!

Luni, 03 Decembrie 2012, ora 00:47

La ora 19.00 se deschide patinoarul!In aceasta seara, la ora 19.00, se va deschide patinoarul de langa Mitropolia Targoviste! Organizatorii au pregatit o surpriza targovistenilor, Ami fiind

Life Show / cultura353 vizite[ INFO TARGOVISTE ]

Barbatul ars la Mechel a decedat!

Vineri, 30 Noiembrie 2012, ora 14:07

Barbatul ars la Mechel a decedat!Barbatul de 44 ani ranit in urma exploziei de luni la Mechel Targoviste a decedat, ieri dimineata, la Spitalul de Arsi din

Actualitate / stiri Actualitate230 vizite[ INFO TARGOVISTE ]

Primarita din Cornatelu, de profesie "sustinatoare"!

Vineri, 30 Noiembrie 2012, ora 14:05

Primarita din Cornatelu, de profesie "sustinatoare"!Dupa modelul parlamentarilor care voteaza la "doua maini", o primarita din Cornatelu merge la sigur in urmatoarele alegeri: apare atat pe bannerele candidatilor USL cat si pe cele ale ARD. Acum nici localnicii nu stiu ce sa mai creada, desi primarita spune ca alegatorii stiu cu cine sa voteze.

Floarea Radulescu spune ca sustine "exact pe cine trebuie". Intrebata de reporteri daca e vorba de ARD sau USL, primarita raspunde: "O fi intrebarea dumneavoastra, dar eu v-am raspuns exact ceea ce

Actualitate / stiri Actualitate207 vizite[ INFO TARGOVISTE ]

Ion Stan, din nou la DNA

Luni, 26 Noiembrie 2012, ora 11:06

Ion Stan, din nou la DNADeputatul PSD Ion Stan este asteptat astazi, din nou, in fata procurorilor anticoruptie. Asta dupa ce DNA a anuntat ca a extins urmarirea penala in cazul demnitarului.

Actualitate / stiri Actualitate142 vizite[ INFO TARGOVISTE ]


Prima   1   2   3   4   5   6   >>   Ultima