Tătărușanu s-a întors pe banca de rezerve, după patru luni. Ce a făcut AC Milan în campionat

Luni, 27 Februarie 2023, ora 07:28
2519 citiri
Tatarusanu a redevenit rezerva FOTO facebook

Formaţia AC Milan, cu portarul Ciprian Tătăruşanu rezervă, a învins, duminică, pe teren propriu, cu scorul de 2-0, echipa Atalanta, în etapa a 24-a a campionatului Italiei.

Golurile au fost marcate de Musso, în minutul 25, în propria poartă, şi Messias (86).

Portarul Ciprian Tătăruşanu a fost rezervă, după ce francezul Mike Maignan a revenit în poarte milanezilor. Acesta nu mai apărase de patru luni din cauza unei accidentări.

În clasament, AC Milan este pe locul 3, cu 47 de puncte, iar Atalanta este pe 6, cu 41 de puncte.

Campioana Dinamo, victorie uriașă într-o atmosferă electrizantă. Când se decide calificarea în Final 4
Campioana Dinamo Bucureşti a învins marţi, pe teren propriu, într-o atmosferă electrizantă, formaţia daneză Skjern Handbold, scor 28-27 (14-15), în turul sferturilor de finală ale...
Inter e campioana Italiei după ce s-a impus în Derby della Madonnina
Echipa italiană Inter Milano a învins luni seara, în deplasare, scor 2-0, formaţia AC Milan, în Derby della Madonnina. Cu această victorie Inter a devenit, matematic, campioana Italiei....