Scurt circuit la Manchester United, pe teren propriu. Cine a stricat seria "diavolilor"

Joi, 09 Februarie 2023, ora 06:37
2122 citiri
Ten Hag e antrenorul lui Manchester United FOTO facebook

Echipa engleză Manchester United a încheiat la egalitate miercuri seara, pe teren propriu, scor 2-2, cu echipa Leeds United, într-o restanţă din etapa a 8-a din Premier League. Manchester a revenit de la 0-2.

Partida de pe Old Trafford a început prost pentru gazde, care au primit gol în chiar primul minut de joc. Autor: Wilfried Gnonto, din pasa lui Bamford. Arbitrul a consultat sistemul VAR, apoi a acordat golul. Leeds a efectuat prima schimbare încă din minutul 8, din cauza unei accidentări a lui Luis Sinisterra, iar următoarea a venit în minutul 23, la o accidentare a lui Pascal Struijk. Cu toate acestea, tot oaspeţii au schimbat tabela în minutul 48, când Raphael Varane a înscris în propria poartă, pentru 0-2.

Din acel moment a început cursa pentru egalare, care a adus primul gol în minutul 62. Cap Marcus Rashford, din careu, la centrarea lui Diogo Dalot. În minutul 70 a venit şi golul egalizator, reuşit de un jucător care intrase în minutul 59 – Jadon Sancho. Manchester a continuat să atace, căutând o victorie, dar scorul a rămas egal şi echipa lui ten Hag este pe locul 3, cu 43 de puncte, la două puncte de ocupanta locului secund, Manchester City.

Meci fabulos în semifinala Cupei Angliei. Ce-a pățit Manchester United, după ce a condus cu 3-0 contra unei echipe din liga a doua
Echipa engleză Manchester United s-a calificat în finala Cupei Angliei, după ce a învins-o la lovituri de departajare pe divizionara secundă Coventry City, scor 4-2. În timpul regulamentar,...
Răspunsul lui Piedone pentru Ciolacu: ”Mă duc, pe cuvântul meu, în prăpastie”. Primarul Sectorului 5 acuză un blat la București
Cristian Popescu Piedone a exclus o retragere din cursa pentru Primăria Capitalei, după o solicitare făcută în acest sens de președintele PSD. Marcel Ciolacu i-a sugerat lui Piedone să își...