Surpriza de proportii la Australian Open: Shuai Zhang s-a calificat in sferturi!

Luni, 25 Ianuarie 2016, ora 15:11
8285 citiri

Shuai Zhang, jucatoarea care a eliminat-o pe Simona Halep in primul tur de la Australian Open, a reusit, luni, inca o surpriza de proportii si s-a calificat in sferturile de finala.

Visul frumos pare a fi fara sfarsit pentru Shuai Zhang, care luni a trecut de favorita numarul 15, Madison Keys, scor 3-6, 6-3, 6-3.

Dupa un meci ce a durat aproape doua ore, chinezoaica a reusit sa-si asigure biletele pentru sferturile de finala.

Si de aceasta data Zhang a impresionat prin loviturile extrem de precise si agilitate, calificarea fiind pe deplin meritata.

In sferturile de finala, Zhang o va intalni pe Johanna Konta, cealalta surpriza de la Australian Open, clasata pe locul 47 in lume.

Keys, semifinalista anul trecut, a acuzat probleme medicale in aceasta partida, pe care a incheiat-o cu ochii in lacrimi.

C.S.

Vizita președintele României, Klaus Iohannis, în Coreea de Sud. Vor fi semnate colaborări pe apărare și energie nucleară
Preşedintele Klaus Iohannis va efectua, săptămâna viitoare, de luni până miercuri, o vizită oficială în Republica Coreea, la invitaţia omologului său, Yoon Suk Yeol, informează...
PNL și PSD așteaptă "clarificări" de la Cătălin Cîrstoiu, "în această săptămână". Când va fi anunțată decizia în privința candidatului la Primăria Capitalei
Preşedintele PNL, Nicolae Ciucă, a afirmat, joi seară, că, în acest moment, Cătălin Cîrstoiu este candidatul alianţei PSD-PNL, dar acesta trebuie să clarifice public toate aspectele care...