Cunoastem prima semifinala de la Australian Open 2019: Iata programul celorlalte sferturi de finala

Marti, 22 Ianuarie 2019, ora 12:02
24366 citiri

Marti s-au disputat primele meciuri din sferturile de finala de la Australian Open 2019.

In prima disputa a zilei, Danielle Collins, aflata pe locul 35 in clasamentul WTA, a invins-o pe Anastasia Pavlyuchenkova (locul 44 WTA).

Surprinzatoarea tenismena americana, care inaintea turneului de la Melbourne n-a avea nicio victorie la un Grand Slam, s-a impus in trei seturi, scor 2-6, 7-5, 6-1, dupa doua ore si 19 minute de joc.

In cel de-al doilea sfert de finala, Petra Kvitova a obtinut biletul pentru semifinale si a detronat-o astfel pe Simona Halep din fruntea clasamentului WTA.

Jucatoarea din Cehia, aflata pe locul 6 la startul competitiei de la Antipozi, a trecut in sferturi de reprezentanta gazdelor Ashleigh Barty, cu 6-1, 6-4, dupa o ora si 10 minute de joc.

Celelalte doua sferturi de finala se vor disputa in noaptea de marti spre miercuri, dupa cum urmeaza:

ora 02:00 Naomi Osaka - Elina Svitolina

ora 04:00 Serena Williams - Karolina Pliskova

Semifinalele competitie feminine de simplu se vor juca joi, urmand ca marea finala sa aiba loc sambata dimineata.

Vizita președintele României, Klaus Iohannis, în Coreea de Sud. Vor fi semnate colaborări pe apărare și energie nucleară
Preşedintele Klaus Iohannis va efectua, săptămâna viitoare, de luni până miercuri, o vizită oficială în Republica Coreea, la invitaţia omologului său, Yoon Suk Yeol, informează...
PNL și PSD așteaptă "clarificări" de la Cătălin Cîrstoiu, "în această săptămână". Când va fi anunțată decizia în privința candidatului la Primăria Capitalei
Preşedintele PNL, Nicolae Ciucă, a afirmat, joi seară, că, în acest moment, Cătălin Cîrstoiu este candidatul alianţei PSD-PNL, dar acesta trebuie să clarifice public toate aspectele care...
#semifinale Australian Open 2019, #program sferturi Australian Open, #rezultate Australian Open 2019 , #Australian Open