Nadal il invinge pe Kyrgios dupa un meci spectaculos: Iata cum arata sferturile masculine de la Australian Open

Luni, 27 Ianuarie 2020, ora 14:04
12598 citiri

Rafael Nadal s-a calificat, luni, in sferturile de finala de la Australian Open, dupa ce a trecut in optimi de favoritul gazdelor, Nick Kyrgios.

Tenismenul iberic s-a impus in patru seturi, scor 6-3, 3-6, 7-6 (6), 7-6 (4), dupa trei ore si 40 de minute.

Mai departe, in sferturile de finala, Rafael Nadal, o singura data castigator la Melbourne (2009), il va intalni pe favoritul numarul 5, austriacul Dominic Thiem.

Dar iata cum arata sferturile masculine de la AO 2020

Rafael Nadal (fav.1) - Dominic Thiem (fav.5)

Stan Wawrinka (fav.15) - Alexander Zverev (fav.7)

Tennys Sandgren - Roger Federer (fav.3)

Milos Raonic (fav.32) - Novak Djokovic (fav.2)

Australian Open 2020 se desfasoara in perioada 20 ianuarie - 2 februarie.

Anul trecut, turneul de la Antipozi a fost castigat de Novak Djokovic, dupa o finala cu Rafael Nadal.

Din ce destinații vin primele avioane în România imediat după intrarea în „Air Schengen”. Pasagerii nu vor mai face controalele la frontieră
Primele zboruri din spaţiul Schengen care vor ateriza duminică pe aeroportul Henri Coandă vor fi cele care vin de la Paris, Viena, Hamburg, Roma, Zurich, Munchen, Amsterdam şi Geneva,...
Ciolacu anunță plafonări ”oriunde există speculă”. Energie și gaze, RCA și dobânzi, deja pe listă
Schema de plafonare și compensare la gaze și energie electrică se prelungește încă un an, urmând ca din aprilie 2025 să se revină treptat, timp de un an, la piața liberă, potrivit unei...