Iata ce pozitii ocupa tenismenele romane in clasamentul WTA din aceasta saptamana

Luni, 06 Februarie 2017, ora 07:17
4410 citiri

WTA a facut publica ierarhia pe aceasta saptamana.

Dupa ce saptamana trecuta a ajuns pana in sferturile de finala ale turneului de la Sankt Petersburg, unde a fost nevoita sa se retraga din cauza durerilor la genunchiul stang, Simona Halep ramane pe pozitia a 4-a in clasament.

Reprezentanta noastra are 5172 de puncte, cu doar 98 mai putine decat ocupanta locului 3, cehoaica Karolina Pliskova.

10. Johanna Konta - 3705 p

In ceea ce le priveste pe celelalte tenismene romance din Top 100 WTA, acestea se regasesc in aceasta saptamana pe urmatoarele pozitii:

29. Irina Begu - 1562 p (-1 loc fata de saptamana trecuta)

36. Monica Niculescu - 1390 p (-1 loc fata de saptamana trecuta)

62. Sorana Carstea - 977 p (-3 locuri fata de saptamana trecuta)

Saptamana aceasta nu avem parte de niciun turneul WTA deoarece in weekend sunt programate partidele din Fed Cup.

PNL ar putea avea propriul candidat în cursa pentru Primăria Capitalei. Cum s-a ajuns la această concluzie
Eventualitatea retragerii lui Cătălin Cîrstoiu din cursa pentru Primăria Bucureşti ar complica lucrurile pentru cei din Alianța PSD-PNL. Nicolae Ciucă, preşedintele PNL, a afirmat, joi...
Primar bătăuș, susținut în continuare de PNL după ce a fost filmat cum agresa un cetățean. ”A fost sub imperiul unei mari emoții” VIDEO
Cazul primarului din comuna Spermezeu, cercetat penal după ce a agresat fizic un cetăţean, în luna februarie, va fi discutat în forurile de conducere ale PNL Bistriţa-Năsăud, a declarat...