Business Focus: Antreprenoriatul: Profesie vs Vocație

Jaqueline Cristian, cea mai norocoasă tenismenă a lunii! Românca este în sferturi la Linz după ce două sportive s-au retras

Marti, 09 Noiembrie 2021, ora 14:46
3094 citiri
Jaqueline Cristian. Foto: Facebook / Jaqueline Cristian

Jaqueline Cristian este în sferturi la turneul de tenis de la Linz, deși în calificări a fost eliminată. Norocul ei s-a numit Sorana Cîrstea care s-a retras și astfel, ea a putut să participe în Austria.

În optimi, românca a avut meci cu suedeza Rebecca Peterson, care la scorul de 5-2 pentru Jaqueline Cristian în primul set, a declarat forfait.

Astfel, jucătoarea noastră de tenis s-a calificat fără mari emoții în sferturi, acolo unde va juca cu învingătoarea dintre Kalinina și Kudermetova.

Jaqueline Cristian a ajuns pe tabloul principal al turneului de tenis după ce Sorana Cîrstea s-a retras din cauza unor probleme medicale.

A treia victorie la rând pentru Jaqueline Cristian la WTA Madrid, după o revenire de senzație
Jucătoarea română de tenis Jaqueline Cristian s-a calificat miercuri în turul al doilea al turneului WTA 1000 Mutua Madrid Open, aceasta fiind a treia sa victorie consecutivă, după cele două...
A înlocuit-o pe Halep la Madrid! Meciul decisiv se va juca azi
Jaqueline Cristian a înlocuit-o practic pe Simona Halep în turneul de la Madrid și joacă meciul decisiv astăzi, de la ora 16.30. Cristian este a treia româncă ce a ajuns pe tabloul...
#Jaqueline Cristian, #Jaqueline Cristian tenis rezultate, #Jaqueline Cristian clasament WTA, #Linz, #tenis rezultate romani , #clasament WTA