Cupa Davis: Romania conduce Maroc dupa prima zi. Victorie fulgeratoare pentru Marius Copil

Sambata, 07 Aprilie 2018, ora 14:41
6363 citiri

Romania a inceput excelent duelul cu Maroc, din turul 2 al Grupei a II-a, Zona Europa/Africa a Cupei Davis.

In prima a duelului ce se disputa la Cluj, "tricolorii" au castigat ambele partide, astfel ca reprezentativa noastra mai are nevoie de un singur punct pentru victorie.

Marius Copil a fost performerul zilei, el reusind sa treaca de Amine Ahouda, locul 699 ATP, in numai 39 de minute, scor 6-0, 6-1.

Adi Ungur, celalalt reprezentant al nostru de sambata, a avut ceva mai mult de muncit in disputa cu Lamine Ouahab.

Dupa ce a castigat primul set la zero, Ungur a fost nevoit sa joace tiebreak in setul al doilea pentru a se impune.

Victoriile de sambata ne aduc, asadar, la un singur punct de calificarea in turul III, acolo unde vom da peste invingatoarea duelului dintre Polonia si Zimbabwe.

Romania - Maroc 2-0

* Adrian Ungur - Lamine Ouahab 6-0/ 7-6 (3)

14:40 - Mai greu, dar Adi Ungur castiga setul al doilea si isi adjudeca victoria!

13:44 - Ungur castiga primul set.

13:22 - Incepe meciul! Adi este primul la serviciu!

* Marius Copil - Amine Ahouda 6-0/ 6-1

12:50 - In numai 40 de minute, Marius castiga meciul cu Ahouda si aduce primul punct pentru Romania!

12:30 - Copil face spectacol si castiga primul set la zero!

12:10 - Incepe partida lui Marius, sportivul nostru urmand a servi primul.

Celelalte partide din cadrul acestui duel se vor juca duminica in Sala Polivalenta din Cluj.

Accesati acest link pentru programul complet al meciurilor

Ciolacu susține că nu există riscul ruperii coaliției: ”Ce voiaţi? Să stau la televizor să spun: "m-am gândit eu că e mai bun Piedone"?”
Marcel Ciolacu nu crede că decizia privind candidaturile separate la Primăria generală a Capitalei va afecta în vreun fel coaliția formată din PSD şi PNL. El susţine că membrii alianţei...
#Cupa Davis Romania, #Romania Maroc Cupa Davis, #Romania Cupa Davis LIVE , #Cupa Davis