Reactia Karolinei Pliskova dupa victoria din meciul cu Mihaela Buzarnescu de la Fed Cup

Sambata, 09 Februarie 2019, ora 16:00
5387 citiri

Karolina Pliskova a vorbit despre victoria din meciul cu Mihaela Buzarnescu.

Sportiva din Cehia a afirmat ca a avut ceva emotii la inceputul meciului, in timp ce Mihaela a inceput sa-i puna probleme din setul secund.

"Primul set a fost clar mai bun, dar din al doilea set Mihaela a inceput sa joace tot mai bine. In al doilea set am tot asteptat sa fac un break si sunt fericita ca am reusit si am terminat in doua seturi.

Emotiile cand joci la Fed Cup sunt diferite, ai nevoie de timp sa te obisnuiesti. Dupa ce am scapat de emotii am jucat tot mai bine", a spus Pliskova dupa meci.

Mihaela Buzarnescu a fost invinsa de Karolina Pliskova in primul meci al confruntarii dintre Romania si Cehia, ce conteaza pentru calificarea in semifinalele Fed Cup.

Sportiva noastra a pierdut fara drept de apel in fata ocupantei locului 5 WTA, scor 6-1, 6-4.

Aceasta a fost a treia infrangere din tot atatea partide suferita de Mihaela in duelurile cu Karolina Pliskova.

Sambata, de la ora 15:45, se disputa si meciul dintre Simona Halep si Katerina Siniakova, in direct pe Ziare.com.

Duminica, de la ora 14:00, vor avea loc meciurile:

Simona Halep vs Karolina Pliskova

Mihaela Buzarnescu vs Katerina Siniakova

Begu/Niculescu vs Siniakova/Krejcikova

Castigatoarea se va califica in semifinale, in timp ce invinsa va disputa barajul pentru mentinerea in Grupa Mondiala a Fed Cup.

C.S.

Cât plătește ministrul Finanțelor pentru curentul electric: ”Nu ştiu de ce a fost o factură destul de mare”
Ministrul Finanţelor, Marcel Boloş, a declarat joi, 28 martie, că ultima factură de energie electrică pe care a plătit-o a fost ”destul de mare”, ținând cont că nu este un mare...
Ministrul Agriculturii le ia apărarea crescătorilor: "Eu nu cred că fermierii români vopsesc puii. Cel mai mare export de carne de pui în Franţa se face din România"
Ministrul Agriculturii şi Dezvoltării Rurale Florin Barbu a precizat că el nu crede că „fermierii români vopsesc puii”. Declarațiile vin în contextul în care fostul președinte al...