Irina Begu, eroina zilei: Prin ce a trecut in timpul meciului decisiv

Duminica, 08 Februarie 2015, ora 20:06
12222 citiri

Irina Begu a adus duminica doua puncte echipe de Fed Cup a Romaniei cu un efort de-a dreptul extraordinar.

Tenismena noastra a dezvaluit ca, in timpul meciului decisiv de la dublu, a avut mari probleme fizice.

"Publicul mi-a dat energie si m-a ajutat enorm. Vreau sa-i multumesc si Monicai Niculescu, pentru ca m-a ajutat foarte mult", a spus Irina la Dolce Sport.

"La finalul primului set am avut crampe", a spus Irina, completata de Monica: "M-am speriat, am crezut ca trebuie sa alerg singura pe tot terenul".

Irina Begu a jucat doua partide la rand, la simplu, respectiv dublu, cu o pauza de doar 30 de minute intre ele. Le-a castigat pe amandoua.

Romania a obtinut o victorie fantastica in intalnirea de Fed Cup disputata in acest weekend cu Spania, scor 3-2. Punctul decisiv a fost adus la dublu, de Irina Begu si Monica Niculescu.

Romania, victorie formidabila in Fed Cup cu Spania

Pentru echipa de Fed Cup a Romaniei urmeaza emotiile tragerii la sorti de marti, urmand ca meciurile din baraj sa aiba loc la jumatatea lunii aprilie.

Candidații PSD din București strâng din nou semnături. Firea: Este o situație nouă. Avem alte protocoale
Candidatul PSD pentru Primăria Capitalei, Gabriela Firea, a afirmat, joi, 25 aprilie, că protocoalele semnate de PSD cu PNL pentru candidaturi comune la primăriile de sector şi la Primăria...
Lovitură pentru Clotilde Armand. Primărița Sectorului 1, trimisă în judecată în ziua în care și-a depus candidatura pentru un nou mandat
Procurorii au anunțat joi, 25 aprilie, trimiterea în judecată a primăriței Sectorului 1, Clotilde Armand, pe care o acuză de ”folosirea funcţiei pentru favorizarea unor persoane”. Ea...