Moment jenant pentru Serena Williams, chiar in timpul partidei cu Mihaela Buzarnescu

Joi, 03 Iunie 2021, ora 11:03
35600 citiri
Serena Williams FOTO twitter

Americanca de 39 de ani a avut nevoie de set decisiv petru a o invinge pe Mihaela Buzarnescu in turul doi la Roland Garros.

A fost un meci bun facut de romanca, Mihaela reusind sa faca fata mult mai titratei adversare. Williams s-a impus cu scorul de 6-3, 5-7, 6-1, in doua ore si trei minute.

"Adversara Serenei Williams, Mihaela Buzarnescu, a ajuns in prezent pe locul 174 WTA, dar aceasta pozitie nu reflecta in niciun caz talentul ei.

Buzarnescu a demonstrat din nou ca poate da lovituri castigatoare din situatii neasteptate", au scris americanii de la The New York Times.

Partida a avut parte si de un moment neasteptat, cand Serena Williams i-a cerut arbitrului permisiunea de a merge la vestiare. Motivul a fost unul mai putin obisnuit: americancei i s-a rupt breteaua unui sutien.

Situatia a fost imediat remarcata si comentata pe retelele sociale.

Serena Williams se apucă de un nou sport! Spune că nu are nici un risc
Serena Williams este pasionată de investiții încă din perioada în care era jucătoare activă și câștiga zeci de milioane de dolari pe an, e acum decisă să cumpere o echipă de baschet...
4 românce la Roland Garros! Care e singura șansă a Simonei Halep?
Turneul de tenis Roland Garros 2024 va demara peste aproape o lună, iar cei mai buni tenismeni ai lumii participă la acesta. Organizatorii au publicat deja lista de jucători și jucătoare...
#Serena Williams, #Serena, #Roland Garros, #Roland Garros 2021, #Mihaela Buzarnescu , #Mihaela Buzarnescu