Enervantul turneului de la US Open a fost trimis acasă, după un meci fabulos

Sambata, 04 Septembrie 2021, ora 07:47
7204 citiri
Stefanos Tsitsipas FOTO facebook

Stefanos Tsitsipas, locul 3 ATP, a părăsit turneul de la US Open, fiind eliminat de Carlos Alcaraz, un spaniol de 18 ani, aflat pe locul 55 în lume.

Tsitsipas, care enervase pe toată lumea la US Open, din cauza pauzelor lungi pe care le-a luat în timpul meciurilor, i-a administrat lui Alcaraz un sec 6-0 în setul al patrulea, după care puștiul spaniol a revenit fantastic și s-a impus cu 7-6.

Scorul general a fost Alcaraz - Tsitsipas 6-3, 4-6, 7-6, 0-6, 7-6, după 4 ore și 11 minute de joc.

Turneul lui Țiriac de la București, desființat de un jucător: ”E de neînțeles că rămâne...”
Tenismanul maghiar Marton Fucsovics a câştigat titlul în proba de simplu a turneului Ţiriac Open (ATP 250), găzduit de baza sportivă Năstase/Marica din Capitală şi dotat cu premii totale...
Rezultat uimitor în derby-ul românilor din Spania. Ce-au făcut Ianis Hagi și Horațiu Moldovan
Echipa spaniolă Alaves a învins duminică seara, pe teren propriu, scor 2-0, gruparea Atletico Madrid, în etapa a 32-a din La Liga. Istoria partidei de pe Mendizorroza s-a scris în minutul...