Cu fata la alegatori: Cine câștigă din separarea candidaților PSD-PNL la Capitală. Sociolog: Se vor faulta unul pe celălalt

Tenismena Alexandra Dulgheru, salt de 231 de locuri in clasamentul WTA. Cum s-a terminat finala turneului din Franta

Duminica, 16 Mai 2021, ora 16:24
4524 citiri
Alexandra Dulgheru

Jucatoarea Alexandra Dulgheru, locul 674 WTA, a pierdut duminica finala turneului ITF de la Saint-Gaudens, cu premii totale de 60.000 de dolari, conform news.ro.

Dulgheru a fost invinsa in finala de favorita 7, sportiva franceza Clara Burel, locul 166 WTA, scor 6-2, 1-6, 6-2, in doua ore si 10 minute.

Alexandra Dulgheru, fosta numarul 26 mondial, dar absenta mai mult timp din circuit din cauza accidentarilor, va urca dupa finala de la Saint-Gaudens 231 de pozitii in clasamentul WTA, pana pe locul 443.

Borna impresionantă atinsă de Iga Swiatek. E doar a noua tenismenă din istorie
Săptămâna aceasta va fi a o suta pentru jucătoarea poloneză de tenis Iga Swiatek pe poziţia de lider al clasamentului WTA. Swiatek este a noua jucătoare din istorie care atinge suta de...
Adversară surpriză pentru Sorana Cîrstea la WTA Madrid. Cu cine va debuta românca
Turneul WTA 1000 de la Madrid a programat astăzi primele meciuri de pe tabloul principal feminin, care au stabilit adversara Soranei Cîrstea în turul al doilea. Cap de serie 27, Sorana...