Turneul de la Parma: romanca Ana Bogdan, admisa in ultima clipa pe tabloul principal. Romanca era principala favorita in calificari

Sambata, 15 Mai 2021, ora 15:14
2689 citiri

Clasata pe locul 98 in clasamentul WTA, tenismena Ana Bogdan (28 de ani) a primit o veste buna inauinte de startul turneului WTA 250 de la Parma (Italia).

La Parma, Ana Bogdan (cap de serie numarul 1) ar fi trebuit sa joace sambata in primul tur al calificarilor, contra Varvarei Flink (Rusia).

Organizatorii competitiei au inlocuit-o insa pe compatrioata noastra cu argentinianca Paula Ormaechea, asta pentru ca Ana Bogdan a fost admisa direct pe tabloul principal, ca urmare a abandonului rusoaicei Veronika Kudermetova.

In primul tur, Ana Bogdan o va intalni pe italianca Sara Errani.

Turneul WTA de la Toronto a început ieri și chiar în prima zi, Simona Halep a obținut o victorie clară în fața croatei Donna Vekici, pe care a învins-o cu 6-0, 6-2. Halep așteaptă acum...
Secretarul de stat SUA Antony Blinken, în turneu diplomatic prin Africa la scurt timp după vizitele șefului diplomației ruse pe continent
Secretarul de stat american Antony Blinken se află într-un turneu în Africa menit să contracareze influența diplomației ruse. Oficialul SUA a aterizat duminică, 7 august, în Africa de...