Cine e blonda sexy care a învins-o pe Emma Răducanu la Indian Wells. Tenismena e strălucitoare pe Instagram FOTO

Sambata, 09 Octombrie 2021, ora 09:27
20663 citiri
Aliaksandra Sasnovich

Jucătoarea din Belarus Aliaksandra Sasnovich (27 de ani, locul 100 WTA) a pus capăt unei serii de 10 meciuri cu victorie a Emmei Răducanu, campioana de la US Open.

În turul doi la Indian Wells, Sasnovich s-a impus cu scorul de 6-2, 6-4, într-o oră şi 25 de minute, şi va juca în faza următoare cu Simona Halep, locul 17 WTA şi cap de serie numărul 11.

Sasnovich e o jucătoare care n-a câștigat încă nici un turneu în circuitul WTA, clasarea maximă în ierarhia mondială fiind poziția a 30-a, în 2018.

Aliaksandra impresionează nu numai în tenis, bielorusa expunându-și în mod frecvent calitățile fizice de fotomodel, cu fotografii sexy pe contul de Instagram.

Eșec neașteptat pentru Emma Răducanu. Jucătoarea care a dat lovitura la WTA Madrid VIDEO
Tenismena britanică de origine română Emma Răducanu a fost eliminată surprinzător în primul tur al turneului WTA 1000 de la Madrid. Venită după sfertul de finală de la Stuttgart,...
Eroina de la Stuttgart: a jucat trei meciuri de trei ore și a ajuns în semifinale. Cum arată careul de ași
Jucătoarea poloneză de tenis Iga Swiatek (1 WTA, principala favorită) s-a calificat vineri seara în semifinalele turneului WTA 500 de la Stuttgart (Germania), dotat cu premii totale de 802.237...