Diva tenisului feminin face furori la turneul pe iarba de la Eastbourne

Vineri, 25 Iunie 2021, ora 07:41
6999 citiri
Camila Giorgi FOTO facebook

Camila Giorgi (75 WTA) este socotita una dintre cele mai sexy jucatoare de tenis.

Intr-un moment in care parea ca are maim ult success in afara terenului decat in cariera, italianca de 30 de ani a revenit spectaculos si face o figura remarcabila la turneul de pe iarba de la Eastbourne.

Camila le-a eliminat pe Karolina Pliskova si Shelby Rogers, iar in sferturi a dat marea lovitura trecand de Aryna Sabalanka.

Performanta ei este cu atat mai mare cu cat, Giorgi s-a impus spectaculos dupa ce pierduse un set la zero.

Italianca a obtinut victoria dupa doua ore si 20 de minute de joc, scor 7-6 (5), 0-6, 6-4.

In semifinale, ea o va intalni pe Anett Kontaveit.

Programul semifinalelor:

Camila Giorgi (75 WTA) vs Anett Kontaveit (27 WTA)

Jelena Ostapenko (43 WTA) vs Elena Rybakina (21 WTA).

Ungurul minune din tenisul masculin a mai făcut o victimă de top
Tenismenul maghiar Fabian Marozsan își continuă parcursul fabulos de la Miami, calificându-se în sferturile de finală. Ultima sa victimă este australianul Alex De Minaur, un jucător care...
Carlos Alcaraz defilează la turneul de la Miami. Cine s-a mai calificat în sferturile de finală
Tenismanul spaniol Carlos Alcaraz, principalul favorit al turneului ATP Masters 1.000 de la Miami (SUA), s-a calificat în optimile de finală ale acestei competiţii, după ce l-a învins în...
#Camila Giorgi, #sexy, #eastbourne, #iarba, #turneu, #performanta , #stiri tenis