Pliskova, eliminata in sferturi la Dubai dupa un meci incredibil: A condus cu 5-1 in setul decisiv!

Joi, 21 Februarie 2019, ora 14:14
11581 citiri

Karolina Pliskova a fost eliminata, joi, in sferturile de finala ale turneului de la Dubai dupa o confruntare dramatica.

Favorita numarul 4 la castigarea turneului din Emiratele Arabe Unite a fost invinsa de ocupanta locului 31 in clasamentul WTA, Su-Wei Hsieh.

Jucatoarea din Taiwan s-a impus in trei seturi, scor 4-6, 6-1, 7-5, la capatul unui joc care a durat doua ore si un minut.

Desfasurarea setului decisiv a fost incredibila. Pliskova s-a desprins repede la 5-1 si soarta jocului parea decisa, insa Su-Wei Hsieh a revenit fantastic si a adjudecat urmatoarele 6 game-uri!

In semifinale, Su-Wei Hsieh o va intalni pe castigatoarea sfertului dintre Petra Kvitova si Viktoria Kuzmova.

In celelalte doua sferturi de finala programate joi la Dubai se vor duela Simona Halep cu Belinda Bencic si Carla Suarez Navarro cu Elina Svitolina.

Semifinalele turneului de la Dubai vor avea loc vineri, in timp ce finala e programata sambata.

2,8 milioane de dolari sunt premiile totale ale turneului de la Dubai.

Deputatul USR Daniel Blaga, candidatul Alianţei Dreapta Unită pentru Primăria Târgovişte
Deputatul USR Daniel Blaga a fost desemnat candidatul Alianţei Dreapta Unită pentru Primăria municipiului Târgovişte. Daniel Blaga are 44 de ani, a absolvit Facultatea de Matematică în...
Presiuni de la șeful PNL Iași către Ciolacu să-l retragă pe Bogdan Cojocaru din funcția de prefect: ”Un scenariu aproape hilar”
Liderul PNL Iaşi Alexandru Muraru îi cere premierului Marcel Ciolacu să îl retragă pe Bogdan Cojocaru, lider PSD Iaşi, din funcţia de prefect al judeţului Iaşi, motivând că acesta...