Ce a scris Simona Halep pe facebook, dupa victoria epica de la Australian Open

Miercuri, 10 Februarie 2021, ora 15:22
6783 citiri
Simona Halep FOTO facebook

Simona Halep a facut un meci mare in turul doi la Australian Open si a invins-o in trei seturi pe australianca Tomljanovic, 4-6, 6-4,7-5, dupa 2 ore si 34 de minute de joc.

Halep a luptat incredibil in setul decisiv, cand de la 5-2 pentru adversara a facut 5 game-uri la rand si a castigat meciul.

La putin timp dupa ce a ajuns la vestiare, Simona HAlep a postat pe facebook urmatorul mesaj: Never ever give up! (Niciodata sa nu renunti)

Cum a ajuns Sorana Cirstea iubita lui Ion Tiriac

Ce gest a facut Adrian Cruciat, Antrenorul umilit de Sorana Cirstea, dupa victoria cu Petra Kvitova

Citi bani incaseaza Sorana Cirstea pentru victoria cu Petra Kvitova

Senzație la WTA Madrid. Tenismena din Top 10 mondial care a câștigat prima dată în carieră cu 6-0, 6-0
Tenismena americană Cori Gauff, locul 3 mondial, a reușit o victorie de senzație în turul secund al turneului WTA 1000 de la Madrid. În vârstă de 20 de ani, Cori Gauff a bifat o premieră...
Ce blestem a lovit turneul de la Madrid, după retragerea Simonei Halep
Presa internațională de specialitate vorbește despre un adevărat blestem care a lovit turneul WTA 1000 de la Madrid, aflat în plină desfășurare. ”Blestemul wild-cardurilor”, a titrat...