Cu ce colega din circuit ar vrea Simona Halep sa danseze

Marti, 04 Mai 2021, ora 06:33
3422 citiri
Simona Halep si Elina Svitolina FOTO facebook

Simona Halep este in turul al treilea al turmeului de la Madrid, acolo unde o va intalni pe belgianca Elise Mertens.

Inaintea partidei care este programata zi, Simona a raspuns intrebarilor organizatorilor iberici, intr-un interviu inedit publicat pe contul oficial de Twitter al turneului.

Cu cine ai alege sa mergi la dans?

Categoric cu Elina Svitolina. Am vazut-o pe Instagram si este foarte buna. Eu nu prea ma pricep, dar cu siguranta m-ar invata ea.

Cu cine ai alege sa mergi intr-o vacanta?

As alege-o pe Petra Kvitova. Imi place sa o numesc prietena si este o persoana foarte draguta.

Alaturi de cine ai calatori spre Australia?

Categoric cu Ash Barty. Mi-ar spune niste povesti interesante.

Ce lista de contacte ai vrea sa copiezi?

A lui Naomi Osaka, pentru ca e japoneza si are cu siguranta persoane interesante acolo.

Pe cine ai pune sa gateasca pentru tine?

Pe Garbine (n.r. Muguruza), pentru ca e din Spania si iubesc mancarea de calitate.

Cu cine ai vrea sa semeni?

Cu Karolina Pliskova. E inalta, este o persoana speciala si am o relatie aparte cu ea.

Pe cine ai suna intr-o zi proasta?

Pe Kiki Bertens.

Columbia, prea bună pentru România. Tricolorii și-au salvat onoarea în ultimele minute. Filmul meciului
Echipa naţională a României a pierdut marţi seara, scor 2-3, în faţa echipei naţionale a Columbiei, într-un meci amical disputat la Madrid. Columbia a dominat meciul şi a deschis scorul...
Cum s-a terminat România - Columbia, cu Hagi și Asprilla printre marcatori. Final de meci electrizant, cu revenire de la 0-3
Meciul amical România - Columbia a avut loc, marţi, de la ora 21.30, pe arena echipei Atletico Madrid, ”Wanda Metropolitano”. România a reîntâlnit Columbia după ce a învins-o cu...