Emma Răducanu scrie istorie la US Open! Victorie entuziasmantă pentru britanica cu origini românești

Duminica, 05 Septembrie 2021, ora 07:23
8113 citiri
Emma Răducanu FOTO facebook

Emma Răducanu (150 WTA) este în optimile de finală ale turneului de la US Open.

Britanica de 18 ani, cu tată român și mamă chinezoaică, a obținut o victorie de excepție, scor 6-0, 6-1, în 72 de minute, în fața spanioloaicei Sorribes Tormo (locul 41 WTA).

Emma o va întâlni în turul următor pe americanca Shelby Rogers, cea care a eliminat-o pe Asleigh Barty.

Optimile de finală de la US Open reprezintă a doua performanșă majoră pentru Emma Răducanu, după ce a reușit același lucru și la Wimbledon.

Emma Răducanu a făcut un meci mare la WTA Stuttgart, contra liderei mondiale Iga Swiatek VIDEO
Tenismena britanică de origine română Emma Răducanu a fost eliminată în sferturi la turneul WTA 500 de la Stuttgart. Emma Răducanu (303 WTA) a făcut un meci mare contra liderei mondiale...
Emma Răducanu, ca-n vremurile bune. Calificare splendidă la WTA Stuttgart și amenințare pentru lidera mondială
Tenismena britanică de origine română Emma Răducanu s-a calificat spectaculos în sferturi la turneul WTA 500 de la Stuttgart. În turul secund, Emma Răducanu (303 WTA) a învins-o pe...
#Emma Raducanu, #US Open, #optimi, #victorie uriasa, #Sorribes Tormo , #stiri tenis