Favorita gazdelor, eliminata de la Australian Open, dupa un meci de poveste

Duminica, 24 Ianuarie 2016, ora 14:04
5112 citiri

Favorita locala Daria Gavrilova (Australia), locul 39 WTA, a fost eliminata dupa un meci dramatic in cadrul optimilor de finala ale Australian Open, editia din 2016 a primului turneu de Mare Slem al anului.

Gavrilova a pierdut cu iberica Carla Suarez Navarro, locul 11 WTA si favorita 10 de la Antipozi.

A fost 6-0, 3-6, 2-6, dupa 2 ore si 5 minute de joc.

Doar 26 de minute a durat primul set, in care efectiv Daria si-a surclasat adversara, fosta jucatoare de top10, care si-a revenit insa pe parcurs si a urcat la timona jocului.

Navarro o va intalni in sferturi de finala pe Aga Radwanska, cea care a trecut si ea prin multe emotii duminica, invingand pe Anna-Lena Friedsam din Germania, scor 6-7, 6-1, 7-5, de la 2-5 in decisiv!

Gavrilova ramane cu victorii importante in acest an la AO, trecand de Kvitova cu 2-0 in turul 2 si de Mladenovici cu 2-1 in turul 3.

Ungaria dă asigurări că susține aderarea deplină a României la Schengen. Măsurile decise în urma vizitei lui Cătălin Predoiu la Budapesta VIDEO
Ungaria va continua să susţină accederea României în spaţiul Schengen cu frontierele terestre în acest an, a transmis ministrul Afacerilor Interne, Cătălin Predoiu, în urma unei...
Kelemen Hunor, atac la PSD și PNL: "Cu chiu cu vai, au găsit un candidat comun şi acum îl abandonează. O bâlbâială politică de neiertat"
Retragerea candidatului coaliţiei PSD - PNL pentru Primăria Capitalei reprezintă o "bâlbâială politică de neiertat", consideră Kelemen Hunor, preşedintele UDMR. "Este o situaţie din...
#Gavrilova invinsa la ea acasa, #favorita gazdelor invinsa Australian Open, #Gavrilova batuta de Navarro optimi , #stiri tenis