Gabriela Ruse joacă cu trofeul pe masă! De la ce oră e partida și cine este adversara din finala de la Palermo

Duminica, 25 Iulie 2021, ora 09:20
9875 citiri
Gabriela Ruse FOTO facebook

Tenismena Elena-Gabriela Ruse (23 de ani), locul 137 WTA, s-a calificat în finala turneului WTA 250 de la Palermo.

Pentru un loc în finală, românca a întâlnit-o pe franțuzoaica Oceane Dodin, locul 120 WTA şi cap de serie numărul 6, care a eliminat-o în sferturi pe Jaqueline Cristian.

Meciul a fost unul dramatic în primele două seturi, dar dominat categoric de Ruse în al treilea. Românca s-a impus cu scorul de 6-7, 7-6, 6-1.

Gabriela Ruse a ajuns la serie incredibilă de 13 meciuri fără eșec în circuitul WTA, încununată cu primul trofeu din carieră, la Hamburg.

În finala de la Palermo, Ruse va juca duminică împotriva americancei Danielle Collins (SUA), care a învins-o în semifinale pe Shuai Zhang (China).

Finala este programată astăzi, de la ora 20.30.

Doi tineri italieni s-au căsătorit într-un avion. Ce cadou au primit de la compania aeriană VIDEO
Doi tineri italieni s-au căsătorit în aer, pe 15 aprilie, la bordul unei aeronave Wizz Air. Ivano și Federica au avut parte de o ceremonie oficială chiar în interiorul avionului, iar...
Incredibil ce s-a întâmplat la Rouen: francezii au scos-o din sărite pe Gabriela Ruse
Jucătoarea română de tenis Gabriela Ruse a fost învinsă de Caroline Garcia, a doua favorită, cu 6-3, 6-4, vineri, în sferturile de finală ale turneului WTA 250 de la Rouen (Franţa), dotat...
#gabriela ruse, #palermo, #finala, #Italia, #trofeu, #turneu , #Stiri Gabriela Ruse