Horia Tecau, esec surprinzator la Monte Carlo. Tenismenul roman a ratat doua mingi de meci

Marti, 13 Aprilie 2021, ora 20:43
2262 citiri
Horia Tecau

Perechea romano-germana Horia Tecau/Kevin Krawietz a fost invinsa de fratii Petros si Stefanos Tsitsipas, cu 7-6 (4), 3-6, 11-9, marti, in prima runda a probei de dublu din cadrul turneului ATP Masters 1.000 de la Monte Carlo, dotat cu premii totale de 2.082.960 euro, conform agerpres.ro.

Tecau si Krawietz, favoritii numarul opt, s-au inclinat dupa o ora si 47 de minute de joc efectiv, dupa ce au ratat doua mingi de meci.

Meciul a inceput luni, dar a fost intrerupt de ploaie la scorul de 5-4 pentru greci in primul set. Marti, jocul a fost reluat, iar Stefanos si Petros Tsitsipas (beneficiari ai unui wild-card) au ratat o minge de set, primul act ajungand in tiebreak, unde Tecau si Krawietz au condus cu 4-1, dar au pierdut sase puncte la rand si setul (4-7).

Tecau si partenerul sau au dominat setul secund, in care au avut 3-0, 4-1 si 5-2, incheind cu 6-3.

In super tiebreak, Tecau si Krawietz au avut 9-7, dar au pierdut patru puncte la rand, ratand doua mingi de meci.

Cuplul romano-german a incheiat cu 2 asi si 7 duble greseli, iar grecii au avut 5 asi si 5 duble greseli.

Horia Tecau si Kevin Krawietz vor imparti un cec de 7.500 de euro.

Probleme pentru ultima adversară a lui Halep! A învins-o pe Simona, dar vrea să se retragă
Paula Badosa este ultima jucătoare cu care s-a confruntat Simona Halep pe care a învins-o după ce a pierdut primul set cu 6-1. Badosa a intrat la idei după meciul cu Halep și spune că vrea...
Românca este aproape de tabloul final! Este noua înlocuitoare a Simonei Halep
Chiar dacă Simona Halep a renunțat în ultima clipîă la participarea la turneul de la Madrid, o altă tenismenă română este aproape de calificarea pe turneul final. Jaqueline Cristian,...