Mesajul de adio al lui Horia Tecău, după ultimul meci din carieră

Joi, 18 Noiembrie 2021, ora 17:29
5287 citiri
Horia Tecău FOTO facebook

Horia Tecău a ieșit din lumea sportului cu o victorie.

Sportivul în vârstă de 36 de ani și partenerul său Kevin Krawietz au obținut o victorie împotriva perechii Marcel Granollers-Pujol și Horacio Zeballos, scor 6-3, (1) 6-7, 10-6, la capătul unui meci care a durat o oră și 41 de minute de joc.

La capătul acestui Turneu al Campionilor, Horia Tecău își ia rămas bun de la tenis: "O avalanșă de emoții. Sunt recunoscător. Pentru călătorie, pentru ceea ce am trăit și pentru oamenii pe care i-am întâlnit pe parcurs. Sportul a fost locul meu de joacă, sala de clasă, m-a învățat să visez, să cred și să-mi dezvolt abilitățile de viață în acest proces. Energia terenului de tenis, a fanilor m-a răsplătit enorm și voi păstra acest sentiment cu mine pentru totdeauna. Acum este timpul să mă bucur de viață într-un mod diferit și să transform toată această energie într-o formă nouă", a transmis Horia Tecău pe contul personal de facebook.

Probleme pentru ultima adversară a lui Halep! A învins-o pe Simona, dar vrea să se retragă
Paula Badosa este ultima jucătoare cu care s-a confruntat Simona Halep pe care a învins-o după ce a pierdut primul set cu 6-1. Badosa a intrat la idei după meciul cu Halep și spune că vrea...
Prima reacție a lui Cătălin Cîrstoiu după ce PNL și PSD au decis retragerea sa din cursa pentru Primăria București: ”Am fost supus unor atacuri”
Cătălin Cîrstoiu a avut marţi, 23 aprilie, pe rețelele sociale, prima reacţie după ce PSD şi PNL au renunţat la candidatura sa la Primăria Capitalei, precizând că nu a luat decizia de...