Finală epică la Indian Wells! Câștigătoarea vine săptămâna viitoare la Cluj

Luni, 18 Octombrie 2021, ora 06:58
10378 citiri

Finala turneului feminin de la Indian Wells a prilejuit un meci de peste trei ore.

Paola Badosa (Spania) a învins-o pe Viktoria Azarenka (Belarus) în trei seturi, scor 7-6, 2-7, 7-6 și a devenit prima jucătoare din Spania care câștigă trofeul în deșertul californian.

Azarenka a ratat șansa de a deveni prima jucătoare din istorie care cucerește de trei ori trofeul la Indian Wells. Ea a avut în decisiv 5-4 şi 30-0 pe propriul serviciu, dar nu a reuşit să concretizeze avantajul.

Paola Badosa (locul 27 WTA) se află pe lista jucătoarelor care vor participa săptămâna viitoare la turneul WTA, de la Cluj Napoca.

Naţionalele de handbal feminin ale României şi Norvegiei s-au calificat duminică, 5 decembrie, în grupele principale ale CM din Spania, după a doua victorie în grupa C şi înaintea...
Cine este noua câștigătoare a Copei Libertadores
Palmeiras a câştigat Copa Libertadores a treia oară în istorie şi a doua consecutiv, după ce a învins, sâmbătă, cu scorul de 2-1 (1-0, 1-1), echipa Flamengo, într-o finală braziliană,...