O mare favorită, umilită la Indian Wells! Ce s-a întâmplat în prima optime de finală

Marti, 12 Octombrie 2021, ora 22:21
16473 citiri
Elina Svitolina

Jucătoarea care a eliminat-o pe Sorana Cîrstea de la Indian Wells a suferit una dintre cele mai sevre înfrângeri ale carierei.

Elina Svitolina, una dintre favoritele turneului american, a avut parte de un meci de coșmar în optimi la Indian Wells.

Ea a fost învinsă fără drept de apel de Jessica Pegula, 6-1, 6-1 pentru americancă după 64 de minute de joc.

Pegula va avea în sferturi o adversară din Belarus, învingătoarea din partida Azarenka - Sasnovici.

Mai mult de jumătate dintre români votează la europarlamentare cu candidatul preferat la primărie. Ce procente ar putea obține partidele SONDAJ
PSD este creditat cu 28,4% din intenţiile de vot la alegerile pentru consiliile locale, PNL cu 26,7%, AUR cu 14,4%, conform unui sondaj realizat de INSCOP la comanda News.ro, în luna aprilie,...
Respect, d-le Cîrstoiu: "un medic nu abandonează niciodată"! Câți antreprenori gândesc la fel?
Nu l-am cunoscut niciodata pe medicul Cirstoiu, nu am avut nicio legatura ce el. In schimb, ca si voi, am avut ocazia sa-l vad la lucru pe scena politica damboviteana. Dupa parerea mea, responsabil...