Meci dramatic, de peste trei ore, pentru tenismena Irina Bara la Winners Open. Cum s-a încheiat partida din optimi

Joi, 05 August 2021, ora 16:11
2288 citiri
Irina Bara

Irina Bara, locul 120 WTA, a fost eliminată în optimile de finală ale turneului de categorie WTA 250 de la Cluj-Napoca, conform news.ro.

Ea a fost învinsă, joi, cu scorul de 6-2, 6-7 (3), 6-7 (5), de Kristina Kucova din Slovacia, locul 118 WTA şi cap de serie numărul 8, după un meci de trei ore şi patru minute.

Jucătoarea slovacă va evolua în sferturi cu Mayar Sherif din Egipt, locul 119 WTA.

Ultima româncă rămasă pe tabloul principal de simplu este Mihaela Buzărnescu, locul 170 WTA, care va evolua, tot joi şi tot în optimi, cu Lara Arruabarrena (Spania), locul 198 WTA.

Învingătoarea din acest meci va juca în sferturi cu Kristyna Pliskova, locul 123 WTA.

Calificarea în sferturi este recompensată cu un premiu de 5.800 de dolari şi cu 60 de puncte WTA.

Jucătoarele eliminate în optimi primesc 3.675 de dolari şi 30 de puncte WTA.

Ce onoare la revenire! Simona Halep, show la miezul nopții. La ce oră începe meciul cu Badosa de la Miami
Simona Halep o va înfrunta marți pe spaniola Paula Badosa, locul 80 WTA, în primul tur al Miami Open, meci care va avea loc pe arena centrală. Turneul de la Miami, de categorie WTA 1000,...