Irina Begu isi cunoaste potentialul adversar din sferturi de la Roland Garros, daca va trece de Shelby Rogers

Duminica, 29 Mai 2016, ora 13:57
3342 citiri

Irina Begu si-a aflat deja posibila sa adversara din sferturile de finala de la Roland Garros, aceasta in conditiile in care va reusi sa treaca de Shelby Rogers, duminica, in optimile celui de-al doilea turneu de Mare Slem din 2016.

Astfel, Garbine Muguruza a trecut de Svetlana Kuznetsova din Rusia, scor 6-3, 6-4.

Partida a durat o ora si 40 de minute.

Iberica va intalni in sferturi invingatoarea partidei Begu - Rogers, partida care va incepe tot duminica, in jurul orei 14.30, in direct pe Ziare.com.

Muguruza si-a egalat performanta de anul trecut, cand atingea tot sferturile de finala.

Begu si Garbine s-au mai intalnit de 3 ori, 2-1 conducand sportiva din Spania. Cele doua s-au intalnit ultima data la Madrid, cand Begu a castigat dramatic, 5-7 7-6 (4) 6-3.

Președintele PMP: Declinul PSD-PNL a început cu "decizia ridicolă de a-şi anunţa înfrângerea în Bucureşti” înainte de începerea campaniei
Preşedintele PMP, Eugen Tomac, consideră că decizia coaliţiei PSD-PNL de a avea candidaţi separaţi la Primăria Capitalei reprezintă începutul „marii prăbuşiri a partidului unic”,...
Ludovic Orban: „O veste bună în acest spectacol grotesc al comasaţilor: Nicuşor Dan va câştiga un nou mandat la Primăria Capitalei”
Ludovic Orban, preşedintele Forţa Dreptei, afirmă, după decizia coaliţiei de a-l retrage pe medicul Cătălin Cîrstoiu din cursa pentru Primăria Capitalei, că se vede totuşi şi o veste...
#Muguruza invingatoare Roland Garros, #Muguruza posibil adversar Begu, #Begu o poate intalni Muguruza sferturi , #stiri tenis