FOTO Unde a fugit Jaqueline Cristian dupa saptamana de vis din Rusia. Urcare spectaculoasa in clasamentul WTA

Luni, 22 Martie 2021, ora 13:10
11980 citiri
Jaqueline Cristian

Tenismena Jaqueline Cristian (22 de ani) a facut cel mai reusit turneu al carierei saptamana trecuta, la Sankt Petersburg (Rusia), reusind sa patrunda pana in sferturile de finala, in ciuda faptului ca a inceput competitia in calificari.

In urma acestui rezultat, incununat cu o victorie asupra letonei Jelena Ostapenko, fosta castigatoare la Roland-Garros, Jaqueline Cristian a ajuns pe locul 140 WTA, cel mai bun din cariera.

Drept rasplata, frumoasa jucatoare s-a intors in tara si a dat o fuga la munte, la Sinaia, pentru cateva zile de relaxare. "Aer proaspat", a tinut sa precizeze ea pe Instagram.

Lovitura financiara la Miami. Premiile turneului de tenis s-au prabusit. Cat poate castiga Simona Halep daca ia trofeul

N-a fost sa fie. Nationala de handbal feminin, la doua goluri de fericire. Tricolorele au invins Muntenegru, dar nu vor merge la Olimpiada

Veste excelenta pentru Simona Halep. Romanca a scapat de cea mai periculoasa adversara de la Miami

Nicolae Stanciu nu se mai opreste din dat goluri. Al saselea meci la rand in care romanul marcheaza cel putin o data

Sorana Cirstea a schimbat antrenorul! Cine o va asista la Miami si ce a promis romanca

Jaqueline Cristian își continuă seria fantastică. Ce performanță a realizat la WTA Madrid
După sfertul de finală jucat la Charleston și după ce a pus umărul la calificarea miraculoasă a României la turneul final BJK Cup, în dauna Ucrainei (3-2, de la 0-2), tenismena Jaqueline...
Probleme pentru ultima adversară a lui Halep! A învins-o pe Simona, dar vrea să se retragă
Paula Badosa este ultima jucătoare cu care s-a confruntat Simona Halep pe care a învins-o după ce a pierdut primul set cu 6-1. Badosa a intrat la idei după meciul cu Halep și spune că vrea...