Autor: Marius Doroftei - Editor Ziare.com
Marti, 28 August 2018, ora 21:30
11478 citiri

Marius Copil a parasit ultimul Grand Slam al acestui sezon in runda inaugurala, el retragandu-se accidentat de la US Open.

Dupa un set disputat, Copil a acuzat probleme medicale si, in cele din urma, a decis sa abandoneze in fata croatului Marin Cilic, numarul 7 ATP.

Duelul de marti seara a inceput perfect pentru sportivul nostru, care a facut rapid doua breakuri si a reusit sa se distanteze la un incredibil 5-1.

A avut cinci sanse de a inchide setul in doua game-uri, insa le-a ratat si i-a permis croatului sa revina in joc. Acesta din urma a egalat la cinci si apoi s-a impus.

Din setul secund Marius a acuzat probleme medicale, mobilitatea lui in teren fiind afectata.

Cilic a simtit momentul si a atacat, castigand categoric actul secund si luand o optiune serioasa pentru victorie.

In setul al treilea, la scorul de 1-1, Marius Copil a declarat forfait din cauza accidentarii, astfel ca Marin Cilic se califica in turul al doilea.

Marius Copil - Marin Cilic 5-7/ 1-6/ 1-1

21:28 - Marius Copil abandoneaza din cauza problemelor medicale.

21:14 - Game si set, Marin Cilic!

21:08 - Croatul defileaza in acest set.

20:57 - A cedat Marius si Cilic defileaza in acest set secund.

20:47 - Break si set, Marin Cilic!

20:37 - Cilic revine excelent si egaleaza la cinci.

20:12 - Vine si al doilea break din acest meci pentru Marius!

20:02 - Break reusit de Copil in game-ul trei!

19:52 - Incepe partida! Cilic serveste primul in aceasta disputa.

19:30 - S-a terminat duelul dintre Naomi Osaka si Laura Siegemund, astfel ca terenul s-a eliberat pentru Copil.

* Partida incepe dupa ora 19:30.

INFO: Copil si Cilic s-au duelat de doua ori pana acum, fiecare avand cate o victorie.

Ciolacu este sigur de victoria lui Firea la Capitală: ”Va câștiga şi cu Piedone, şi fără Piedone”
Indiferent dacă Cristian Popescu Piedone se va retrage sau nu din cursa electorală, Gabriela Firea va fi noul primar al Capitalei, este convins Marcel Ciolacu. Premierul a precizat miercuri,...
Ciolacu susține că nu există riscul ruperii coaliției: ”Ce voiaţi? Să stau la televizor să spun: "m-am gândit eu că e mai bun Piedone"?”
Marcel Ciolacu nu crede că decizia privind candidaturile separate la Primăria generală a Capitalei va afecta în vreun fel coaliția formată din PSD şi PNL. El susţine că membrii alianţei...