Business Focus: Antreprenoriatul: Profesie vs Vocație

Nadal il invinge inca o data pe Federer, dupa un nou meci epic

Sambata, 17 August 2013, ora 08:28
2942 citiri

Rafa Nadal l-a invins pe Roger Federer in sferturile turneului de tenis de la Cincinnati, in al 31-lea meci direct dintre cei doi mari campioni.

Scorul pe seturi a fost 2-1 pentru iberic, mai exact 5-7, 6-4, 6-3. Un joc exceptional facut de cei doi, mai ales de elvetian in prima sa parte, cand a reusit cateva lovituri care au amintit de marele campion care castiga pe banda rulanta turnee de Mare Slem.

Chiar daca a salvat o minge de set in actul secund, la 4-5, Federer a fost egalat pana la urma si si-a pierdut mare parte din incredere, dar si din fortele fizice, pierzand un set decisiv destul de clar, in care a fost condus la debut si cu 3-0.

Rafa Nadal il va intalni in semifinale pe Thomas Berdych din Cehia, om care l-a invins tot ieri pe Andy Murray din Marea Britanie, campion la Wimbledon, pe cealalta parte de tablou urmand sa dea piept americanul John Isner, care l-a invins pe liderul mondial Novak Djokovic vineri noaptea, in fata argentinianului Juan Martin del Potro.

Dupa aceasta victorie, scorul la meciuri directe dintre cei doi a devenit 21-10 pentru Nadal.

Ce n-a văzut CTP în 34 de ani de alegeri libere: ”Doar Ceaușescu îl poate egala pe Ciociu. Ca pe o turmă de mancurți...”
Retragerea lui Cătălin Cîrstoiu din cursa pentru Primăria Capitalei a fost comentată acid de jurnalistul Cristian Tudor Popescu, care i-a criticat dur pe președinții PSD și PNL, Marcel...
Candidatul USR la Primăria Sectorului 5 a depus o plângere la DIICOT împotriva lui Cristian Popescu Piedone
Avocatul şi liderul consilierilor USR din Sectorul 5, Alexandru Dimitriu, a depus joi dimineaţă, 25 aprilie, o plângere la DIICOT împotriva primarului Cristian Popescu Piedone şi ”a...
#nadal invinge federer meci epic, #nadal castiga meci epic federer, #nadal calificare semifinale turneu cincinnati, #nadal meci victorie federer turneu sua , #stiri tenis