Raluca Olaru a jucat a 24-a finală WTA din carieră! Meciul de la Moscova nu putea fi mai dramatic VIDEO

Sambata, 23 Octombrie 2021, ora 16:59
10127 citiri
Raluca Olaru și partenera sa de dublu

Perechea româno-ucraineană Raluca Olaru/Nadia Kichenok a fost învinsă de cuplul Jelena Ostapenko (Letonia)/Katerina Siniakova (Cehia), cu 6-3, 4-6, 10-8, sâmbătă, în finala probei de dublu din cadrul turneului de tenis de la Moscova (WTA 500), dotat cu premii totale de 565.530 de dolari.

Olaru şi Kichenok, favoritele numărul patru, s-au înclinat după o oră şi 31 de minute în faţa favoritelor numărul doi.

Cele două perechi au condus cu 4-0 în primele două seturi, pe care şi le-au adjudecat cu 6-2, respectiv 6-4. În super tiebreak, Ostapenko şi Siniakova au condus cu 7-3, dar au fost egalate, 7-7, reuşind să câştige cu 10-8.

Olaru şi Kichenok vor primi un cec de 17.750 de dolari şi 305 puncte WTA la dublu.

Aceasta a fost a 24-a finală WTA de dublu a Ralucăi Olaru, care are 11 titluri şi 13 finale pierdute. Olaru şi Kichenok au câştigat anul acesta titluri la Sankt Petersburg şi Chicago, pierzând o finală la Bad Homburg.

Ce onoare la revenire! Simona Halep, show la miezul nopții. La ce oră începe meciul cu Badosa de la Miami
Simona Halep o va înfrunta marți pe spaniola Paula Badosa, locul 80 WTA, în primul tur al Miami Open, meci care va avea loc pe arena centrală. Turneul de la Miami, de categorie WTA 1000,...
Naționala care a câștigat Rugby Europe. România a pierdut finala mică
Echipa Georgiei îşi continuă dominaţia în Rugby Europe Championship, după ce a câştigat duminică al 16-lea său titlu, învingând XV-le Portugaliei cu 36-10 (12-3) în finala disputată...