S-a stabilit prima semifinala feminina la turneul de la Miami

Miercuri, 31 Martie 2021, ora 10:43
3828 citiri
Svitolina vs Barty, in semifinale la Miami FOTO facebook

Jucatoarea australiana Ashleigh Barty, favorita principala, si sportiva ucraineana Elina Svitolina, cap de serie numarul 5, s-au calificat in semifinalele turneului de la Miami, faza in care vor fi adversare.

Conform news.ro, Barty a invins-o in sferturile de finala pe Arina Sabalenka din Belarus, cap de serie 7, scor 6-4, 6-7 (5), 6-3, in doua ore si 16 minute.

Elina Svitolina s-a impus in sferturi in fata letonei Anastasija Sevastova, scor 6-3, 6-2, intr-o ora si 9 minute.

Celelalte doua sferturi de finala vor fi Maria Sakkari (Grecia), cap de serie numarul 23) - Naomi Osaka (Japonia, cap de serie 2 si Bianca Andreescu (Canada), favorita 8 - Sara Sorribes Tormo (Spania).

Interviu cu "adevaratul" Ronaldo: "Imi cer scuze tuturor mamelor pe care le-am facut sa sufere"

Familia si-a dat acordul! Imagini rare cu Michael Schumacher, facute publice

"Ceausescu ura sportul". Ce a propus dictatorul pentru a face economii

De ce nu il "inghite" Ciprian Marica pe Mirel Radoi

VIDEO "Eu am castigat?" Faza amuzanta cu Andreescu la Miami Open

Fenomene fără precedent în istoria alegerilor. Politolog: „Vom vedea niște scoruri foarte interesante"
Se anunță o prezență-record la alegerile europarlamentare, programate pentru 9 iunie 2024. Fenomenul a fost explicat de către politologul Andrei Țăranu, într-un interviu pentru Ziare.com....
Cine câștigă din separarea candidaților PSD-PNL la Capitală: ”Se vor faulta unul pe altul”. Scenarii noi pentru prezidențiale
Sociologul Alfred Bulai, șeful departamentului de Sociologie din cadrul SNSPA, a fost invitatul rubricii „Cu fața la alegători”. Acesta a vorbit despre cele mai importante subiecte de pe...
#Miami turneu semifinala, #Barty vs Svitolina, #meci, #duel, #Florida , #stiri tenis