Serena Williams e de neoprit la Australian Open si o asteapta pe Halep in sferturi

Duminica, 14 Februarie 2021, ora 08:27
5070 citiri
Serena Williams FOTO facebook

Serena Williams, care anul acesta va implini 40 de ani, este intr-o forma de zile mari la Australian Open, acolo unde spera sa castige trofeul de Grand Slam cu numarul 24.

Serena a dispus in optimi de Aryna Sabalenka, dupa doua ore si 11 minute, scor 6-4, 2-6, 6-4.

Serena o asteapta in sferturile de finala ale Grand Slam-ului de la "Antipozi" pe castigatoarea partidei dintre Simona Halep (Romania, 2 WTA) si Iga Swiatek (Polonia, 17 WTA).

Partida jucatoarei noastre va incepe in jurul orei 10.00.

O taiwaneza de 35 de ani a furnizat surpriza noptii lA Australian Open

Tulburatoarele povesti de dragoste ale Simonei Halep. De la fiul unui stelist pana la un afacerist divortat cu 12 ani mai mare

Begu si Bogdan merg mai departe la Melbourne. Romancele sunt cotate printre favorite

Victoria Rusiei în Ucraina ar avea consecințe devastatoare pentru apărarea NATO. Polonia, Ungaria, Slovacia și România sunt amenințate
Actuala dezbatere americană privind acordarea de asistență militară suplimentară Ucrainei se bazează în parte pe presupunerea că războiul va rămâne în impas, indiferent de acțiunile...
Serena Williams se apucă de un nou sport! Spune că nu are nici un risc
Serena Williams este pasionată de investiții încă din perioada în care era jucătoare activă și câștiga zeci de milioane de dolari pe an, e acum decisă să cumpere o echipă de baschet...
#Serena Williams, #melbourne, #victorie, #Sabalenka, #Australian Open , #stiri tenis