Serena Williams, eliminare socanta la Parma. Cine e necunoscuta care a surclasat-o pe americanca VIDEO

Marti, 18 Mai 2021, ora 18:32
15888 citiri

Tenismena Serena Williams (39 de ani, locul 8 mondial) a fost eliminata in turul secund al turneului WTA 250 de la Parma (Italia), americanca fiind invinsa de o jucatoare clasata dincolo de locul 50 in lume.

Katerina Siniakova din Cehia (25 de ani, 68 WTA) e cea care a produs "bomba" turneului, depasind-o clar pe Serena Williams, in doua seturi, 7-6, 6-2.

Pentru Serena Williams e a doua mare dezamagire a sezonului pe zgura, dupa infrangerea prematura suferita la Roma, cu Nadia Podoroska (Argentina).

După ce a câștigat al 24-lea titlu al carierei la Toronto, Simona Halep s-a alăturat unor nume grele din istora tenisului. Simona Halep a depășit bariera celor 40 de milioane de dolari...
Ce-a declarat Emma Răducanu după ce a spulberat-o pe Serena Williams la ea acasă VIDEO
Jucătoarea britanică de tenis Emma Răducanu a învins-o categoric, cu 6-4, 6-0, pe americanca Serena Williams, la prima lor confruntare din primul tur al turneului WTA 1.000 de la Cincinnati...