Simona Halep nu s-a speriat de ”Dracula” Jaqueline! Duelul românesc de la Transylvania Open s-a încheiat cu un scor umilitor

Vineri, 29 Octombrie 2021, ora 19:29
10112 citiri

Simona Halep, locul 18 WTA şi cap de serie numărul 1, a jucat vineri în sferturile de finală ale turneului Transylvania Open, în compania compatrioatei Jaqueline Cristian, numărul 105 mondial.

Meciul dintre cele două românce a fost al patrulea al zilei pe terenul central și s-a încheiat după numai o oră și 10 minute.

Simona Halep și-a confirmat statutul de favorită și s-a impus cu un categoric 6-1, 6-1. În semifinale, românca ar putea juca împotriva Emmei Răducanu, dacă britanica se va impune în partida cu Marta Kostyuk.

*1-0 Simona.

*A început meciul, cu Halep la serviciu.

Câștigătoarea duelului Halep - Cristian va evolua în semifinale cu învingătoarea meciului dintre Emma Răducanu și Marta Kostyuk (Ucraina), partidă programată tot în această seară.

Jaqueline Cristian a fost supranumită ”Dracula” la Transylvania Open datorită pelerinei cu care a ales să apară pe teren la fiecare meci.

Și Jaqueline Cristian e în optimi la Australian Open!
Jaquelien Cristian confirmă forma excelentă și reușește calificarea în optimile de finală de la Australian Open. Ea și partenera ei, Andrea Petkovic, au trecut de dublul format din...