Cand este programat meciul Simona Halep - Elise Mertens, pentru un loc in sferturi la Madrid

Luni, 03 Mai 2021, ora 07:51
11588 citiri
Simona Halep FOTO Facebook

Simona Halep a trecut si de chinzoaica Saisai Zheng si va juca, in turul III al turneului de la Madrid, cu belgianca Elise Mertens.

Scorul intalnirilor directe dintre ea si Simona Halep este 4-1 pentru jucatoarea noastra.

Intrucat luni sunt programate meciurile de pe parte superioara a tabloului partida Halep vs

Mertens va avea loc marti, la o ora care va fi anuntata in cursul zilei de azi.

Mertens are 25 de ani si se afla pe locul 16 in lume, dar in noiembrie 2018 a batut la portile Top 10 WTA, fiind pe locul 12 mondial.

Belgianca a castigat pana acum sase turnee WTA. Cea mai buna performanta a ei la un Grand Slam este calificarea in semifinalele Australian Open 2018.

Programul meciurilor de luni

Kvitova - Kudermetova

Jabeur - Bencic

Badosa - Sevastova

Barty - Swiatek

Doi tineri italieni s-au căsătorit într-un avion. Ce cadou au primit de la compania aeriană VIDEO
Doi tineri italieni s-au căsătorit în aer, pe 15 aprilie, la bordul unei aeronave Wizz Air. Ivano și Federica au avut parte de o ceremonie oficială chiar în interiorul avionului, iar...
După ce a fost ”umilită” în cazul Halep, ITIA joacă tare: interdicție pe viață din tenis!
Arbitrul de scaun bulgar Pavel Atanasov a primit interdicţie pe viaţă din tenis după ce şi-a retras apelul pentru încălcări legate de pariuri şi acuzaţii de corupţie, a anunţat vineri...