FOTO Caldura mare in Australia. Simona Halep si-a dat iubitul cu crema de soare. Cum s-a terminat "distractia"

Miercuri, 03 Februarie 2021, ora 08:34
7921 citiri

Simona Halep, locul 2 WTA si cap de serie numarul 1, s-a calificat in sferturile de finala ale turneului Gippsland Trophy, dupa ce a invins-o, miercuri, cu scorul de 6-2, 6-4, pe germana Laura Siegemund, locul 51 WTA.

Halep a fost lipsita de mari emotii pe parcursul meciului, singurele probleme pentru jucatoarea noastra fiind ridicate de temperaturile ridicate din Australia. De altfel, inainte de a intra pe teren pentru confruntarea cu Siegemund, Halep s-a dat cu crema de soare si l-a ajutat pe iubitul Toni Iuruc sa faca acelasi lucru. "Putina distractie in soare", a aparut pe contul de Twitter al turneului Australian Open, referitor la faptul ca Simona i-a dat cu spray-ul in ochi lui Toni, spre amuzamentul antrenorului Darren Cahill.

Victorie fabuloasa pentru Irina Begu la Melbourne, dupa trei ore si jumatate si noua mingi de meci

Sorana Cirstea, debut fulgerator in Australia. Victorie la scor, in mai putin de 50 de minute de joc

Toni Iuruc a venit la Melbourne pentru a o sus╚Ťine pe Simona HAlep. Simona Halep, locul 15 WTA ┼či favorit─â 14, va evolua cu poloneza Magdalena Frech, locul 105 mondial, ├«n primul tur la...
Lovitur─â pentru Simona Halep la Australian Open. Pe ce loc a coborât românca în clasamentul WTA. Ce se va întâmpla dac─â va câ╚Ötiga turneul
Lovitură pentru Simona Halep la Australian Open. Pe ce loc a coborât românca în clasamentul WTA. Ce se va întâmpla dacă va câștiga turneul
Juc─âtoarea rom├ón─â de tenis Simona Halep (15 WTA), cap de serie num─ârul 14, s-a calificat runda a doua a turneului Australian Open, primul de Mare ┼×lem al anului, dup─â ce a ├«nvins-o pe...